Miguel Vieira na FW w Łodzi

Pokaz kolekcji cieszącego się międzynarodowym uznaniem portugalskiego projektanta Miguela Vieiry uświetni otwarcie 10. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

Miguel Vieira na Fashion Week w Łodzi / materiały organizatora

Miguel Vieira to jeden z najbardziej cenionych portugalskich projektantów mody. Projektowaniem ubioru zajmuje się od blisko 30 lat. Rozpoczynał współpracę z Moda Lisboa/Lisboa Fashion Week, markami Guess, Montagute oraz magazynem Marie Claire. W tym czasie prezentował swoje kolekcje podczas ważnych międzynarodowych wydarzeń modowych (Paryż, Barcelona, Sao Paulo), a jego charakterystyczny elegancki i nowoczesny styl zaskarbił sobie rzesze zwolenników na całym świecie.

Miguel Vieira na Fashion Week w Łodzi / materiały organizatora

Za całokształt osiągnięć w roku 2006 otrzymał nagrodę prezydenta Portugalii, a dwa lata później – Złoty Glob dla Projektanta Roku. W 2009 Miguel Vieira został poproszony o zaprojektowania stroju dla słynnej lalki Barbie na 50lecie jej powstania, w tym samym roku pojawił się na FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Dziś posiada własną linię butów i okularów.

Miguel Vieira na Fashion Week w Łodzi / materiały organizatora

Pokaz kolekcji Miguela Vieiry odbędzie się 8 maja w centrum EXPO-Łódź w ramach otwarcia 10. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

Tematy:

Nieprawidłowy email