Wielkie Whaam! Lichtensteina

Wybuchy, rozchwiane emocjonalnie kobiety i Kaczor Donald. Do 27 maja w londyńskim Tate Modern podziwiać będzie można retrospektywną wystawę prac Roya Lichtensteina.

www.tate.org.uk

Roy Lichtenstein to obok Andy’ego Warhola jeden z najwybitniejszych przedstawicieli amerykańskiego popartu. Charakterystyczne cechy jego stylu to ostra kreska, zdecydowane kolory z podstawowej palety barw i kropki imitujące raster drukarski. Lichtenstein w swojej twórczości wykorzystywał elementy kultury masowej: komiks, reklamę, postacie z kreskówek Disneya. Poprzez użycie popowej ikonosfery artysta obnażał sztuczność obrazów pokazywanych w mediach oraz komentował zachowania ówczesnego społeczeństwa amerykańskiego.

www.tate.org.uk

Do najbardziej znanych prac artysty należą między innymi: „Look Mickey” z 1961 roku, „Whaam!” podejmujący tematykę wojenną oraz „Oh, Jeff…, I love you, too… but…”.

www.tate.org.uk

„Lichtenstein: A Retrospective” w Tate Modern to pierwsza tak duża wystawa tego artysty od ponad 20 lat. Skupia 125 prac, a niektóre z nich wystawiane będą po raz pierwszy. Oprócz obrazów artysty zaprezentowane zostaną również jego rzeźby.

www.tate.org.uk

„Lichtenstein: A Retrospective”

Tate Modern, Londyn

do 27 maja

Tematy:

Nieprawidłowy email