Wielki błękit Polińskiego

Wystawa ”Przesunięcie błękitu” Mikołaja Polińskiego to czwarta kuratorska prezentacja wybranych artystów poznańskich nawiązujących do tradycji awangardowych

Zdjęcia vuMag BlueServices

Wystawa ” Przesunięcie błękitu” Mikołaja Polińskiego to czwarta kuratorska prezentacja wybranych postaw artystów poznańskich nawiązujących do tradycji awangardowych, przygotowana przez Jarosława Kozłowskiego.

Mikołaj Poliński to jeden z najbardziej aktywnych artystów młodszego pokolenia, pedagog Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, malarz, twórca wielkoformatowych rysunków, instalacji przestrzennych i działań penetrujących związki między sztukami wizualnymi a muzyką i dźwiękiem. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych w Polsce, Niemczech i Japonii, uczestnik kilkudziesięciu wystaw międzynarodowych w Polsce i na świecie. Od 9 lat prowadzi alternatywną Galerię Naprzeciw, w latach 2006-2010 współtworzył również Galerię Aneks. Na wystawę w Arsenale, której towarzyszy retrospektywny katalog jego twórczości, składają się prace najnowsze oraz wybór realizacji z lat 2001-2012.

Mikołaj Poliński „Przesunięcie błękitu/ Blueshift„

Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu

kurator: Jarosław Kozłowski

wernisaż: 21 stycznia, godz. 18

wystawa potrwa do 10 lutego

Tematy:

Nieprawidłowy email