VU Beauty: konturowanie twarzy

Choć konturowanie twarzy wymyślili makijażyści w latach 90-tych, to dopiero Kim Kardashian uświadomiła zwykłe dziewczyny, jak kosmetykami można zmieniać kształt swojej twarzy. Na czym polega moc konturowania? Zobaczcie same!

Nie jesteś zadowolona z kształtu swojej twarzy? Nic nie szkodzi! Teraz bez ingerencji chirurga i za pomocą wyłącznie kosmetyków, możesz nadać swojej buzi wymarzony kształt. Kim Kardashian wypromowała trend na konturowanie, który zapoczątkowany został przez wizażystów już w latach 90. Wtedy makijażyści korygowali rysy twarzy gwiazd, a dzisiaj może zrobić to każda z nas. Jak wykonać najgorętszy, makijażowy trend? Zobaczcie nasze wideo!

Konturowanie twarzy krok po kroku:

  1. Jasnym kolorem zaznacz środek nosa oraz czoła – w ten sposób rozjaśnisz partie twarzy, które powinny wyglądać szczupło i świeżo.
  2. Zarysuj kości policzkowe oraz usta: bardzo istotne jest rozjaśnienie okolic oczu, to one świadczą o świeżości makijażu. Jasnym kolorem obrysuj także kontur ust, dzięki temu będą wydawać się pełniejsze.
  3. Ciemniejszy podkład nałóż na linii czoła, kości policzkowe i kontur nosa: przechodzimy do istotnej części konturowania. Ciemniejszym podkładem „zacieniasz” części twarzy, które zdecydują o jej finalnym kształcie. Na pewno należy go nałożyć na linię czoła oraz kości policzkowe. Polecamy także zaznaczyć kontur nosa – w połączeniu z nałożonym wcześniej jasnym kolorem na jego grzbiecie, uzyskamy efekt wyszczuplenia.
  4. Dokładnie rozetrzyj linie podkładu: to kulminacyjny punkt makijażu. W dotychczasowej formie malowidła zapewne czujesz się trochę jak klaun. Nie ma się co oszukiwać – trochę taki efekt dają dotychczasowe etapy konturowania. Aby makijaż wyglądał naturalnie, niezwykle istotne jest równomierne i dokładne roztarcie nałożonych podkładów. W tym celu polecamy zakupić profesjonalny pędzel do blendowania.
  5. Utrwal makijaż transparentnym pudrem.

Tematy:

Nieprawidłowy email