Zmieniają modę, fryzur nie

Najbardziej wpływowe persony świata mody, są odpowiedzialne za dynamikę rozwoju branży i często traktuje się je jako wyrocznie w dziedzinie stylu, elegancji i klasy. Mimo, że trendy zmieniają się z sezonu na sezon, w modzie najważniejsze jest wyczucie własnego stylu. La mode passe, le style reste (moda przemija, styl pozostaje) - mawiała Coco Chanel, której nieśmiertelny styl oraz konsekwentna estetyka domu mody Chanel są najlepszym potwierdzeniem tych słów.

Getty Images/Flash Press Media

W świecie mody istnieją dwa typy ludzi - jedni ślepo podążają za ciągle zmieniającymi się trendami, zaś inni stawiają na własny, charakterystyczny styl. Znakiem rozpoznawczym wielu osób z tej drugiej kategorii stał się nie tylko styl ubioru, ale przede wszystkim fryzura. Najbardziej wpływowe postaci ze świata mody, jak Anna Wintour oraz Karl Lagerfeld, od początku swojej kariery pozostali wierni jednej fryzurze. Ta konsekwencja niektórych nudzi a u innych zbudza podziw. Bez względu na publiczną opinię, oni ufają własnemu osądowi oraz samopoczuciu.

Getty Images/Flash Press Media

Anna Wintour jest redaktor naczelną Vogue US już od 22 lat. Redaktorka nigdy nie odważyła się na zmianę fryzury. Jej decyzje potrafią zniszczyć lub wznieść na wyżyny projektantów mody. Wiele osób określa jej styl jako nudny, nie ewoluujący. Ona pozostaje wierna własnej estetyce, denerwując innych krótko ściętą grzywką lub uwielbianymi, mało modnymi sandałkami od Manolo Blahnika.

Getty Images/Flash Press Media

Suzy Menkes obejmuje jedno z najbardziej elitarnych stanowisk w prasie brytyjskiej. Redaktor naczelna działu mody International Herald Tribune tasuje karierami młodych projektantów. Sama nie przejmuje się komentarzami innych odnośnie swojego stylu oraz wyboru dość ekscentrycznej fryzury.

Getty Images/Flash Press Media

Projektant domu mody Chanel oraz Fendi, Karl Lagerfeld, pozostaje konsekwentny w swoim stylu, który dopracował do perfekcji. Karl jest perfekcjonistą - aby zmieścić się w garnitury Yvesa Saint Laurenta (dzisiaj Saint Laurent) schudł 40 kg. Biały, przypudrowany kucyk to, obok niezliczonej liczby pierścionków na placach, jego główny znak rozpoznawczy.

Getty Images/Flash Press Media

Franca Sozzani jest nazywana papieżycą świata mody. Słynie z wykorzystywania zasięgu i wpływu magazynu Vogue Italia do poruszania najważniejszych społecznych problemów z którymi zmaga się świat mody. Modowa aktywistka, próbująca zmienić społeczeństwo, pozostaje wierna swoim długim, blond lokom.

Getty Images/Flash Press Media

Lynn Yaeger to wpływowa dziennikarka, pisząca do wielu magazynów modowych, takich jak Vogue, New York Times czy Style. Znana jest przede wszystkim z wyjątkowo ekscentrycznego stylu, który również przekłada się na jej makijaż oraz fryzurę. Mocno przypudrowana twarz, ciemne usta amora, charakterystyczne rumieńce oraz krótkie, wściekle rude włosy nie pozwalają przejść obok Lynn obojętnie.

Getty Images/Flash Press Media

Dyrektor kreatywna Vogue US, Grace Coddington do świata mody dostała się dzięki karierze w modelingu. Dzięki charakterystycznym długim, rudym włosom modelka z łatwością zdobywała serca fotografów. Najwidoczniej Grace dobrze zdaje sobie sprawę z wrażenia jakie robi jej fryzura, gdyż jest jej wierna już od kilkudziesięciu lat.

Getty Images/Flash Press Media

Donatella Versace zajęła stanowisko dyrektora kreatywnego Versace po szokującym morderstwie brata Gianniego. Projektantka doskonale poradziła sobie z nowym wyzwaniem, wprowadzając firmę na szczyty popularności. Donatella jest ucieleśnieniem kobiety Versace. To jak wygląda najlepiej obrazuje często kontrowersyjną estetykę marki. Nienaganna sylwetka, pełne usta oraz platynowe, proste, długie włosy to jej cechy charakterystyczne.

Getty Images/Flash Press Media

Vera Wang to uznana projektantka mody. Kobiece, romantyczne ale seksowne cuda warte fortunę od lat pozostają marzeniem niejednej panny młodej. Projektantka natomiast pozostaje wierna prostocie, nie tylko w projektowanych kreacjach, ale również w dobranej fryzurze.

Tematy:

Nieprawidłowy email