UE banuje kosmetyki testowane na zwierzętach

11 marca 2013 wchodzi w życie rozporządzenie zakazujące importu i sprzedaży w Europie kosmetyków testowanych na zwierzętach. Unia Europejska zareagowała na kampanię przeprowadzoną przez organizację Cruelty Free International, która od 20 lat walczy z firmami kosmetycznymi, wykorzystującymi zwierzęta do badań swoich produktów.

Cruelty Free International

Unia Europejska idzie w ślady bezprecedensowego zarządzenia władz Izraela, które zabroniły sprzedaży i importu kosmetyków testowanych na zwierzętach od 1 stycznia tego roku.

Wiodącym promotorem kampanii Cruelty Free International jest firma The Body Shop, która od kilku miesięcy aktywnie walczy z konkurencją, wykorzystującą zwierzęta do badań. Decyzja UE świadczy o spektakularnym sukcesie współpracy The Body Shop z Cruelty Free International.

Rozporządzenie UE oznacza, że firmy kosmetyczne, które chcą wprowadzać do krajów członkowskich swoje produkty, czekają wzmożone kontrole jakości. Koncerny będą musiały udowadniać, że tworzone kosmetyki nie są testowane na zwierzętach w żadnym z laboratoriów na całym świecie. Zasada dotyczy wszystkich produktów – od kosmetyków i artykułów pielęgnacyjnych, po pasty do zębów i mydła.

Rozporządzenie wchodzi w życie już 11 marca.

Czytaj więcej w VU MAG

Versace jest na sprzedaż? - co powiedział Santo Versace w wywiadzie dla włoskiej prasy.

Michael Kors walczy z głodem Modowa marka ogłosiła długoterminowe zaangażowanie w walkę z problemem głodu.

Tematy:

Nieprawidłowy email