Twiggy nową twarzą L’Oreal. Jak teraz wygląda ikona lat 60-tych?

Twiggy, ikona lat sześćdziesiątych i pierwsza prawdziwa supermodelka ma teraz 65 lat. I udowadnia, że wiek to tylko liczba. Właśnie została ambasadorką L’Oreal na Wielką Brytanię. Słynna modelka będzie promować kosmetyki do włosów z linni Professionnel.

Twiggy

Kariera Twiggy zaczęła się od włosów. Gdy w 1966 roku młoda Lesley Hornby weszła do salonu fryzjerskiego House of Leonard nie przypuszczała, że dzień, w którym zmieni fryzurę będzie też dniem, w którym zacznie się tworzyć historia supermodelek. Leonard, właściciel salonu, zaproponował chudziutkiej nastolatce z długimi blond włosami i dorysowanymi rzęsami, fryzjerską metamorfozę. „Chciałbym wypróbować na tobie nowe cięcie, zgodzisz się?” zapytał. Na szczęście się zgodziła. Zdjęcia Lesley w nowej fryzurce zrobił Barry Lategan. Zawisły na ścianach słynnego salonu, a kilka tygodni później zostały zauważone przez dziennikarza, który na okładce „Daily Express” okrzyknął dziewczynę „twarzą 1966 roku” i dał jej pseudonim Twiggy.

Tamtego dnia Twiggy przefarbowała też włosy. Odpowiedzialny za tamtą metamorfozę był kolorysta, Daniel Galvin. 50 lat później, gdy Twiggy robiła pierwszą sesję dla L’Oreal, jej kolorem również opiekował się Galvin. Historia zatoczyła koło. Ale co działo się z Twiggy przez te pięćdziesiąt lat?

fot. Getty Images

Była twarzą swingujących lat sześćdziesiątych. „Pracowałam bardzo intensywnie przez cztery lata. Tak intensywnie, że do dziś natrafiam na zdjęcia robione w tamtym okresie, których nie widziałam do tej pory!” W latach sześćdziesiątych Twiggy pracowała na swój sukces. W siedemdziesiątych spijała śmietankę: była na kilku okładkach „Vogue”, miała własną linię odzieżową, program w telewizji, nagrywała albumy i występowała w filmach. W tym ostatnim radziła sobie na tyle dobrze, że zdobyła aż dwa Złote Globy, za rolę w filmie „The Boy Friend”. Kariera modelki (sesje, wybiegi, praca non stop) powoli przestała ją interesować. Ale kiedy w latach dziesięćdziesiątych Steven Meisel zaprosił ją do Nowego Jorku na sesję do włoskiego „Vogue”, musiała się zgodzić. Można powiedzieć, że tamta sesja umożliwiła starszym modelkom powrót do pracy. „Wspaniale, że mamy młode modelki, ale jest cała grupa starszych kobiet, które również potrzebują reprezentacji. I bardzo się cieszę, że tak wiele z nas nadal pracuje,” powiedziała w rozmowie z brytyjskim „Vogue”.

Twiggy

Od tamtej sesji minęło sporo czasu, ale Twiggy ani myśli o emeryturze. 65-letnia modelka współpracuje z Marks & Spencer. Występuje w reklamach marki, ale też projektuje dla brytyjskiej sieciówki. Była jurorką w amerykańskiej edycji „America’s Next Top Model” i ciągle nagrywa muzykę. A teraz pojawi się w reklamach L’Oreal obok młodszych o połowę ambasadorek: Blake Lively czy Cheryl Cole. Gigant rynku kosmetycznego od dawna dba o to, aby wszystkie grupy wiekowe miały swoją reprezentację w reklamach marki. Do grona ambasadorek dołączyła ostatnio Helen Mirren. Od kilku lat z L’Oreal współpracuje Jane Fonda. Młodsze pokolenie może identyfikować się z Jennifer Lopez czy Julianne Moore. Najmłodsze klientki L’Oreal wzorują się na Blake Lively, Lea Michelle czy Beyonce. W końcu jesteś tego warta, bez względu na wiek.

Twiggy

„Jestem absolutnie zachwycona. Jestem wyznawczynią umiejętności profesjonalnych fryzjerów i bardzo cieszę się, że mogę reprezentować markę. Mam nadzieję, że będę inspirować kobiety aby były pewne swojego stylu i nigdy nie bały się próbować nowych rzeczy,” tłumaczyła Twiggy w oficjalnym oświadczeniu. Oczywiście reklamowanie kosmetyków to dla niej żadna nowość. Kilka lat temu Twiggy była twarzą marki Olay.

Nie tylko twarz, ale i figura 65-letniej Twiggy jest godna pozazdroszczenia. Wprawdzie dziś już nikt nie oskarża jej o anoreksję, jak to miało miejsce 50 lat temu, ale Twiggy nadal ma zabójcze nogi. W czym tkwi jej sekret? „Gdy byłam młodą modelką, miałam wilczy apetyt. Jadłam wszystko co się dało. Teraz to już nie to samo. Staram się odżywiać zdrowo i jeść często, ale nie mam obsesji na punkcie jedzenia. Mam za to, na punkcie demakijażu. Nigdy nie poszłabym spać umalowana, to obrzydliwe. Nawet jak jesteś pijana,” zdradziła. „Ale mój najcenniejszy urodowy eliksir to sen. Jeśli mam szansę, śpię 9 godzin albo i dłużej.”

Twiggy

Twiggy jest twarzą L'Oréal Professionnel Majirel High Lift, Shimmering Blonde Service. Kampania z jej udziałem trafi do brytyjskich mediów w lutym tego roku.

Twiggy

Tematy:

Nieprawidłowy email