Miley Cyrus nową ambasadorką MAC VIVA Glam

Miley Cyrus dołączyła do wyjątkowego grona ambasadorów kolekcji kosmetyków MAC Viva Glam. Gwiazda firmuje swoim nazwiskiem pomadkę i błyszczyk, a dochód ze sprzedaży gadżetów zostanie przeznaczony na pomoc chorym na AIDS.

fot. materiały prasowe

MAC Aids Fund to fundacja powstała w 1994 roku, z inicjatywy założycieli marki MAC- Franka Angelo i Franka Toskana. Jej celem jest walka z HIV/AIDS oraz udzielanie pomocy osobom dotkniętym chorobą. To niepowtarzalna inicjatywa, która wspierając superważną sprawę jednocześnie pozostaje w zgodzie z profilem marki i jej duchem. Jednym ze sposobów na pozyskanie funduszy jest sprzedaż produktów z kolekcji MAC Viva Glam. 100 proc. dochodów jest przeznaczanych na działalność fundacji. Od samego początku istnienia akcji, MAC zatrudniał wyjątkowe osobowości w charakterze ambasadorów.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Wszystko zaczęło się od szminki VIVA GLAM – krwiście czerwona pomadka błyskawicznie zdobyła sławę na całym świecie. Pojawiła się na rynku gdy pandemia AIDS w tragiczny sposób wpłynęła na sytuację w świecie makijażystów i charakteryzatorów. Na początku lat dziewięćdziesiątych AIDS uważano za chorobę, która dotyczy przede wszystkim społeczności homoseksualnych. Kanadyjczycy postanowili więc wykorzystać ten stereotyp, zaszokować i jednocześnie zaintrygować. Pierwszą ambasadorką Viva Glam została więc słynna drag queen Ru Paul. Potem na plakatach reklamujących kolejne kolekcje pojawili się: Elton John, Lil Kim, Christina Aguilera, Pamela Anderson, Lady Gaga, Ricky Martin czy Nicki Minaj.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Ambasadorami Viva Glam są ludzie, którzy uosabiają ideę marki: “w każdym wieku, każdej rasy, każdej płci”. To ludzie, którzy umieją prowokować, są alternatywni, wpływowi i reprezentują zróżnicowane środowiska. To bohaterowie, na których chcemy się wzorować ze względu na ich osobiste zwycięstwa, to ludzie którzy stworzyli siebie na nowo lub zapoczątkowali coś wielkiego.

Czy w tę linię programową wpisuje się nowa ambasadorka marki, Miley Cyrus? Jak najbardziej! Gwiazdka Disneya na naszych oczach przerodziła się w świadomą artystkę, która prowokuje, szokuje, inspiruje. Dokładnie tak wygląda kampania promocyjna z udziałem Miley. Wokalistka leży na plecach, w lustrzanej sali. Nogi oparte o ścianę, ręce założone za głowę, jakby zaraz miała robić brzuszki. Ubrana w wysadzane kamieniami body wygląda świetnie. Usta umalowane pomadką MAC Viva Glam w kolorze gorącej fuksji korespondują z tłem.

fot. materiały prasowe

W skład najnowszej kolekcji, poza pomadką (86 zł) wchodzi też błyszczyk (78 zł), również w kolorze fuksji. Oba produkty będą dostępne w Polsce. Trafią do sprzedaży w lutym 2015 roku i będzie można je nabyć w salonach marki i w sklepie internetowym. Skusicie się?

fot. materiały prasowe

Tematy:

Nieprawidłowy email