Mateusz Maga w reklamie sztucznych rzęs!

Mateusz Maga, uczestnik ostatniej edycji „Top Model” bardzo chce zaistnieć w świecie mody. Androgeniczny model pracuje nad swoim portfolio, chodzi na siłownię i stara się zdobywać kontrakty. Póki co udało mu się zrobić niewielką sesję zdjęciową dla salonu Secret Lashes. Mateusz promuje zabieg przedłużania rzęs i zagęszczania brwi. Zdjęcia, które obiegły Internet, już wzbudziły ogromne kontrowersje…

fot. Szymon Paszko / Secret Lashes

Mateusz Maga wprawdzie nie wygrał ostatniej edycji „Top Model”, ale udało mu się zrobić sporo zamieszania wokół swojej osoby. Androgeniczny model po zakończeniu programu zaczął bywać na imprezach, pozować na ściankach i budować swoją pozycję w warszawskim światku mody. Na razie nie ma na swoim koncie wielkich sukcesów. Ale nawet Naomi Campbell zaczynała od małych zleceń, zanim została ikoną modelingu.

Mateuszowi udało się zdobyć pierwszy kontrakt reklamowy. Model wziął udział w sesji zdjęciowej promującej salon piękności Secret Lashes. Maga wraz z modelką, Olgą Tarasiuk, prezentują efekty zabiegów przedłużania rzęs i zagęszczania brwi. W bardzo mocnych makijażach, z dramatycznie długimi, sztucznymi rzęsami oboje wyglądają bardzo… nienaturalnie. Mocno podkreślone kości policzkowe Magi zdają się przecinać twarz modela na pół, a wydatne (żeby nie powiedzieć – wydęte usta) są pewnie efektem kilkugodzinnej pracy makijażystki i grafika komputerowego.

fot. Szymon Paszko / Secret Lashes

Zdjęcia zrobiono w studio Stocznia w Gdańsku, a ich autorem jest Szymon Paszko. Za teatralny wizaż odpowiadała Małgorzata Sołoducha. Pomysłodawcom sesji zależało na podkreśleniu metamorfozy, jaką można osiągnąć dzięki przedłużaniu rzęs. „Sesja jest swoistym zaproszeniem do zabawy w interpretację zdjęć, oraz pokazaniem, ze nieinwazyjny zabieg przedłużania rzęs czy też odbudowy brwi – potrafi pięknie odmienić twarz. Piękno ma wiele twarzy, ma również wiele definicji. Podkreślone spojrzenie nadaje wyrazistości twarzy,” czytamy na stronie internetowej salonu. Nie ulega wątpliwości, że twarz Magi jest odmieniona. Czy piękna? Kwestia definicji.

fot. Szymon Paszko / Secret Lashes

Sam model chyba przeczuwał, że reakcje na sesję mogą być różne, również negatywne. Gdy wrzucił jedną z fotografii na swój Facebookowy profil, opatrzył ją komentarzem: „Zapowiedz kampanii reklamowej w której wziąłem udział dot. przedłużania rzęs. Stylizacje, rzęsy na potrzeby realizacji sesji! Wiem, że niektórzy nie rozumieją co oznacza modeling i zgadzanie się na charakter sesji. Więc hejterzy do dzieła!!”

fot. Szymon Paszko / Secret Lashes

My na szczęście rozumiemy, co oznacza modeling. Rozumiemy też, że w przypadku tej współpracy, chodziło przede wszystkim o zaszokowanie publiki. Efekt osiągnięty. Mamy tylko nadzieję, że Mateusz Maga wie, co oznacza kontrola własnego wizerunku i konsekwencja w budowaniu portfolio. Byłoby smutno, gdyby chłopak o tak oryginalnej urodzie stał się męskim odpowiednikiem Miss Euro, a jego kariera ograniczała się do reklamowania sztucznych rzęs. A może Mateusz wziął sobie do serca maksymę Hitchcocka i zaczyna od trzęsienia ziemi, a potem napięcie będzie rosło?

fot. Szymon Paszko / Secret Lashes

Tematy:

Nieprawidłowy email