Lea T- transseksualna modelka w wielkiej kampanii Redken

Lea T, najsłynniejsza obok Andreji Pejic, transseksualna modelka na świecie i przyjaciółka Riccardo Tisci może dopisać kolejny tytuł do swojego CV – ambasadorka marki Redken. Kontrakt reklamowy, jaki podpisała urodzona w Brazylii modelka, jest największym w jej karierze. Lea będzie promować kosmetyki do włosów, a reklamy z jej udziałem trafią do magazynów na całym świecie już w styczniu.

Redken

Zawsze narzekamy, że świat mody, choć udaje różnorodny, jest tak naprawdę zamknięty i ograniczony do jednego modelu piękna: wysoka, bardzo szczupła dziewczyna z dużymi ustami i wielkimi oczami. Słowem, aparycja wychudzonego dziecka. Głównie takie modelki widzimy w agencjach, na wybiegach i w sesjach zdjęciowych. Od czasu do czasu pojawia się ktoś inny, jak Robyn Lawley czy Saskia de Brauw. A jeszcze rzadziej pojawia się ktoś naprawdę oryginalny, jak Lea T. Co niezwykłego jest w Brazylijce wychowanej we Włoszech? Poza totalnie hipnotyzującym spojrzeniem i nieziemskimi nogami, zapewne fakt, że Lea urodziła się jako chłopiec. Jej ojcem jest słynny brazylijski piłkarz – Toninho Cerezo, a najlepszym przyjacielem – Riccardo Tisci. Litera „T” w jej pseudonimie oznacza właśnie Tisci. To Riccardo sprawił, że transseksualna modelka stała się rozpoznawalna na całym świecie, gdy w w 2010 roku została twarzą Givenchy. Miała wtedy 29 lat. Jak na świat modelingu, to wiek bliższy emeryturze niż balowi debiutantek. Ale od tego czasu Lea T pojawiła się w najważniejszych pismach o modzie na świecie, właczając w to „Vogue”, „Harper's Bazaar” i „Love”. Ma na swoim koncie okładkę tego ostatniego. A nawet dwie – jedną solową, a drugą, na której całuje się z Kate Moss. Jednak to dopiero kontrakty reklamowe sprawiają, że modelka staje się prawdziwie rozpoznawalna.

Redken

A to nastąpi zapewne z początkiem 2015 roku, gdy do mediów na całym świecie trafią reklamy marki Redken z udziałem Lei. Brazylijka będzie promować linię farby do włosów Chromatics. Cała kampania jest nastawiona na podkreślanie indywidualności. A któż lepiej wyraża ideę bycia sobą, bez względu na wszystko, jeśli nie najbardziej rozpoznawalna transsekualna modelka na świecie, aktywna działaczka ruchu LGBT i generalnie świetna dziewczyna! „Wszyscy jesteśmy ludźmi z naszymi własnymi osobowościami, naszym pięknem, naszym życiem,” mówiła Lea T w oficjalnym komunikacie. „Uwielbiam pracę z Redken bo to marka, która docenia wszystkie rodzaje piękna. Wierzę w indywidualność i uważam, że jest ona bardzo ważna.”

Redken

Kontrakt Lei T to ogromne wydarzenie w jej życiu. Ale to również szansa dla wszystkich członków społeczności LGBT. Szansa na wygranie kolejnej bitwy z homofobią i uprzedzeniami. Kto wie, może za mojego życia doczekam się kampanii polskiej marki z udziałem modelki – lesbijki czy osoby trans? W końcu cuda się zdarzają...

Tematy:

Nieprawidłowy email