L’Oreal zerwał kontrakt z Axelle Despiegelaere

Niedawno pisaliśmy o niezwykłej karierze 17 letniej Axelle Despiegelaere, która została wypatrzona na stadionie przez firmę L’Oreal. Kontrowersyjne hobby młodej fanki futbolu zszokowało jednak wszystkich, a jej kontrakt okazał się najkrótszym w historii modelingu.

Bulls Press

Axelle Despiegelaere została wypatrzona na trybunach podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Zdjęcie młodej kibicki w zawrotnym tempie obiegło cały świat. Ludzie oszaleli na punkcie młodej Belgijki, która ze zwykłej dziewczyny stała się modelką firmy L’Oreal. Axelle, zaraz po powrocie do domu, założyła swoją stronę na Facebooku i to okazało się jej porażką. Dziewczyna zamieściła zdjęcie, na którym pozuje z martwą gazelą, którą prawdopodobnie zabiła podczas polowań. Axelle wykazała się wyjątkowym brakiem jakiejkolwiek wrażliwości. Dodatkowo podpisała zdjęcie w bardzo wymowny i skandaliczny sposób:

- Polowanie to nie kwestia życia lub śmierci. To coś ważniejszego… to było jakiś rok temu… jestem gotowa zapolować dziś na Amerykanów.

Facebook

Fani oraz obrońcy zwierząt byli oburzeni jej zdjęciem i komentarzem. Podobnie zareagowała firma L’Oreal, która zerwała kontrakt z Axelle Despiegelaere. Warto podkreślić, że marka L’Oreal jest stanowczo przeciwna testowaniu produktów na zwierzętach.

- L’Oréal Professionnel , współpracował z nią na zasadzie ad hoc przy produkcji wideo dla mediów społecznych w Belgii. Umowa została zakończona – komentuje rzecznik L’Oreal dla The Independent.

Jak widać kariera Axelle nie trwała długo, a jej piękna bajka szybko przerodziła się w najgorszy koszmar. Tak na przyszłość, lepiej pomyśleć dwa razy zanim się coś zamieści na Facebooku.

Tematy:

Nieprawidłowy email