L’Occitane na pomoc Afryce

Niewiele trzeba, by zrobić wiele. Kupując charytatywne mydło Płatki Róży z Masłem Shea marki L’Occitane, ratujesz wzrok ludziom żyjącym w Afryce.

materiały prasowe

W krajach biednych, w odizolowanych społecznościach, trudno o opiekę lekarską, a choroby oczu, które kończą się ślepotą, nie należą tam do rzadkości. Dlatego firma L'Occitane postanowiła 100% zysków ze sprzedaży Charytatywnego mydła Płatki Róży z Masłem Shea przeznaczyć na pomoc osobom z kłopotami ze wzrokiem.

Cały zysk ze sprzedaży będzie przekazany organizacjom pozarządowym, które działają na rzecz zapobiegania łatwo uleczalnej ślepocie w krajach rozwijających się. Pieniądze będą przeznaczone na zapewnienie opieki okulistycznej w odizolowanych społecznościach i kształcenie lokalnego personelu medycznego. Zapewnią też rozwój nowoczesnych ośrodków opieki okulistycznej. A wyzwanie jest ogromne bo aż 280 milionów osób na świecie cierpi z powodu upośledzenia wzroku, choć 80% przypadków ślepoty można zapobiec. Dzięki funduszom zebranym w 2010 roku zostało sfinansowane kształcenie 400 lekarzy i leczenie 80 000 osób.

Cenne masło z Burkina Faso

W mydle wykorzystano masło shea produkowane przez rdzenne mieszkanki Burkina Faso w Afryce Zachodniej. Olivier Baussan, założyciel L'Occitane, nawiązał z nimi współpracę już w 1980 roku, w ramach wspólnego zrównoważonego programu rozwoju. Na początku w programie uczestniczyło niecałe 100 kobiet, obecnie jest ich prawie 14 000. Dzięki pracy przy zbiorach i przetwarzaniu orzechów masłosza, członkinie spółdzielni mogą zapewnić lepszy byt swoim rodzinom. Partnerstwo L'Occitane z kobietami z Burkina Faso uzyskało certyfikat sprawiedliwego handlu Ecocert.

Tematy:

Nieprawidłowy email