Jacyków kręci wąsa!

Wąsy to jeden z najbardziej kontrowersyjnych elementów męskiej urody. Jeszcze do niedawna kojarzyły się tylko z Lechem Wałęsą albo ewentualnie panem z autobusu, ale ostatnio coraz częściej widywane są też w show-biznesie dzięki niebanalnej postaci Tomasza Jacykowa...

mwmedia/AKPA

To, że Tomasz Jacyków jest miłośnikiem wąsów wiemy nie od dzisiaj. Jednak ostatnio wąsy znanego trendsettera zaczęły się wytwornie kręcić… Pojawił się w nich m.in. na pokazie Mariusza Przybylskiego i ostatnio Gosi Baczyńskiej.

Skąd pomysł na zakręcone wąsy? – zapytaliśmy nadwornego stylistę kraju.

– Z fantazji – komentuje krótko, a po chwili dodaje: – Pomyślałem sobie, że jestem w takim momencie życia, że mogę pozwolić sobie na jakiś urodowy żarcik. Postanowiłem więc podkręcić mojego wąsa tak jakbym żył na początku XX wieku w belle epoque. Wyobraziłem sobie, że jestem dyrektorem cyrku dziwolągów.

mwmedia/AKPA

Wąsaty dyrektor cyrku? Musieliśmy pogłębić tę wypowiedź…

– Wąs ma sens, ale tylko wtedy, gdy jest traktowany żartobliwie – wyjaśnia nam Tomasz Jacyków. – Zupełnie inaczej wąs będzie wyglądał na twarzy dyrektora cyrku, a inaczej „przyklejony” do twarzy pana prezydenta. Wąs noszony na poważnie przestaje mieć sens. Ja traktuję swojego wąsa jako pewnego rodzaju żart. Pomyślałem, że mam przecież dużą swobodę w wyrażaniu siebie, zajmuję się modą, napisałem książkę, robię kostiumy operowe, projektuję torebki. Stworzyłem własny cyrk, w którym oczywiście jestem dyrektorem. Wąsatym dyrektorem.

mwmedia/AKPA

Co więcej, Tomasz Jacyków jest przekonany, że to jego wąsy były początkiem wielkiej przemiany modowej, nie tylko w Polsce, ale i na Manhattanie!

– Jakiś czas temu zdecydowałem się na mało popularnego wówczas i ogólnie wyśmiewanego wąsa – wspomina. - Może zabrzmi to nieskromnie, ale skromność nigdy nie była moją cnotą, mam wrażenie, że moje wąsy były pierwsze. Zaraz po tym, jak zapuściłem wąsa, pojawiły się one na t-shirtach, bransoletkach i koszulkach. Kolesie w Nowym Jorku też zaczęli zapuszczać wąsy! Teraz widzę wielu wąsach rodaków. To zbieg okoliczności..? Nie sądzę.

mwmedia/AKPA

Niezależnie, czy zgadzamy się z teorią Tomasza Jacykowa, czy nie, musimy przyznać, że był jednym z pierwszych wąsatych, a jednocześnie modnie ubranych mężczyzn w Polsce XXI wieku.

mwmedia/AKPA

Co robi Tomasz Jacyków, aby jego wąs nabrał odpowiedniej sprężystości?

– Nic specjalnego – mówi. – Używam balsamu po goleniu do brody i nakładam go również na moje wąsiska – dodaje. – To wystarczy, aby po pewnym czasie wąsy same zaczęły się podkręcać.[i/]

mwmedia/AKPA

Podkręcone wąsy przypadły do gustu Tomaszowi Jacykowowi, ale przecież to nie jedyny sposób na wąsy...

– Ja mam wąsy w stylu vintage, ale jeśli ktoś ma ochotę na wąsy a’la Wilhelm Zdobywca, to czemu nie! - stwierdza. - Taki wąs plus zaczes na tzw. kierowcę tira i ma się zupełnie inny przelot!

Co sądzicie o zakręconym wąsie Tomasza Jacykowa? Czy kręcą Was takie wąsy?

Tematy:

Nieprawidłowy email