Hojny Leonard Lauder oddaje dzieła sztuki o wartości miliarda dolarów

Szef amerykańskiej marki Estée Lauder jest niezwykle hojnym człowiekiem. Leonard Lauder przeznaczył kolekcję dzieł sztuki o łącznej wartości ponad miliarda dolarów na rzecz Metropolitan Museum w Nowym Jorku.

Bulls Press

Leonard Lauder, syn założycielki kosmetycznego giganta, przez 40 lat zgromadził kolekcję 78 oryginalnych dzieł sztuki. Hojny biznesmen oddał 33 obrazy Picassa, 17 dzieł Braques’a, 14 Légers’a oraz 14 malowideł Grisa. Łączna wartość niecodziennego prezentu wynosi ponad miliard dolarów. Wszystkie dzieła sztuki pojawią się w Metropolitan Museum w Nowym Jorku.

-Prezent od Leonarda Laudera jest przełomowym wydarzeniem w historii naszego muzeum- powiedział dyrektor Metropolitan Museum, Thomas P Campbell. ”Mimo iż nasze muzeum ma wyjątkową możliwość prezentowania dzieł sztuki nawet sprzed 5 tysięcy lat, to dopiero teraz możemy zaprezentować tak ważny nurt w sztuce, jak kubizm za pomocą jednych z najważniejszych dzieł sztuki z tego okresu. To jest niesamowity dar dla naszego muzeum i naszego miasta.”

Dzieła przekazane muzeum uważane są za najważniejszy zbiór sztuki nurtu kubistycznego, który zrewolucjonizuje nowojorskie muzeum. Do tej pory w zbiorach Metropolitan nie było dzieł z początku XX wieku.

-Ten dar jest dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, ale także turystów z całego świata, którzy odwiedzają instytucje promujące malarstwo. – powiedział Leonard Lauder – „Sztuka jest płaszczyzną, która łączy kulturalne, edukacyjne, i ekonomiczne aspekty naszego życia. Wybrałem Metropolitan, ponieważ trudno mi było wyobrazić sobie lepsze miejsce do propagowania kubizmu.”

Podziwiamy Leonarda Laudera za tak wspaniałomyślną inicjatywę. Mamy nadzieję, że inni biznesmeni wezmą przykład z Leonarda i obejmą tak odważny mecenat nad sztuką.

Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email