Gucci Westman i Revlon rozstają się!

Gucci Westman, genialna makijażystka i dyrektor kreatywna Revlon kończy współpracę z popularną marką. 15 kwietnia, po 7 latach na stanowisku, Gucci zakończy swoją karierę. Czy oznacza to również koniec projektu Color Stories i obecności Revlon na pokazach w Nowym Jorku?

Gucci Westman / fot. Getty Images

Gucci Westman to jedna z najlepszych makijażystek na świecie. Mówią tak nie tylko gwiazdy, które miały okazję być jej klientami (i przyjaciółmi, jak Drew Barrymore) ale i projektanci, z którymi współpracowała podczas NY Fashion Week (malowała modelki dla Zadig&Voltaire czy Oscara De La Renty). Gdy w 2008 roku Gucci Westman objęła stanowisko globalnej dyrektor artystycznej nikt nie przypuszczał, że dla Revlon oznacza to początek złotego okresu.

Westman nie tylko wymyślała i wprowadzała na rynek kolejne odsłony kolekcji Color Stories ale i sprawiła, że Revoln dzielnie stawił czoła konkurencji z wyższej półki (MAC czy NARS) na pokazach mody. Dyrektor artystyczna i genialna makijażystka sama malowała modelki do wybranych pokazów. Przygotowywała również makijaż do sesji zdjęciowych i udzielała nieskończonej ilości wywiadów. Jej filozofia makijażu jest mi szczególnie bliska: chodzi o podkreślanie naturalnych walorów, a nie kompletne zmienianie twarzy. Bliżej jej było do trendu „no make up make-up” niż do ostrego i przerysowanego konturowania w stylu sióstr Kardashian.

Gucci Westman za kulisami pokazu J. Mendel maluje Karlie Kloss / fot. Getty Images

Martine Williamson, senior vice president marketingu Revlon wypowiada się o Gucci w samych superlatywach. „Przez ostatnie 7 lat wszechstronnie utalentowana Gucci Westman była globalną dyrektor artystyczną Revlon. Pomogła podnieść status marki w świecie mody i sprawiła, że odważniej podchodziliśmy do kwestii kolorów w naszych kolekcjach. Gucci odcisnęła swoje kolorowe piętno na naszej marce i nie zostanie ono zapomniane. Życzymy jej wszystkiego najlepszego na jej kolorowej ścieżce kariery,” oświadczyła Williamson w rozmowie z WWD.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Gucci na stanowisku dyrektor artystycznej, ani jakie plany ma Westman. Ale z pewnością zobaczymy ją za kulisami wrześniowych pokazów w Nowym Jorku. Kto wie, może Gucci Westman zdecyduje się przejść do świata mody? Z takim imieniem sukces ma gwarantowany…

Tematy:

Nieprawidłowy email