Efekt Kim Kardashian, bo wszystkie chcemy być blondynkami..?

Efekt Kate Middleton, efekt księcia George’a, a teraz efekt Kim Kardashian! Okazuje się bowiem, że kolorystyczna metamorfoza słynnej celebrytki wywołała zamieszanie w światowym fryzjerstwie!

Getty Images

Kiedy Kim Kardashian podczas ostatniego pobytu w Paryżu przefarbowała włosy na jasny blond, świat oszalał! W mediach bez przerwy pisano o jej nowej fryzurze, a portale społecznościowe zaroiły się od komentarzy na temat włosów Kim Kardashian.

Jedni ostro krytykowali metamorfozę Kim Kardashian, drudzy chwalili tak ciekawą przemianę, wróżąc nową epokę blondu, który od kilku sezonów stopniowo ustępował miejsca brązom.

Ci drudzy mieli rację! Już tydzień po pierwszych zdjęciach Kim Kardashian jako blondynki w branżu fryzjerskiej zauważono znaczący wzrost sprzedaży produktów przeznaczonych do pielęgnacji i stylizacji jasnych włosów.

Szczególnym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się szampon i odżywka Clean Blonde Violet Toning marki Fudge. Głównym zadaniem tych kosmetyków jest neutralizowanie żółtych tonów blondu. W przypadku tych konkretnych produktów odnotowano wzrost sprzedaży o ponad 300%!

– Jest tylko jedna celebrytka, która mogła wywołać tę burzę i zainspirować tak wiele kobiet w tak krótkim czasie – komentuje John Vial, dyrektor kreatywny marki Fudge Professional. – Kim Kardashian to główny gracz na tym polu!

Getty Images

Wzrost zainteresowania blondem odnotowała również sieć salonów Charles Worthington.

– Mamy wiele rezerwacji na koloryzację – komentuje Marc Trinder, dyrektor artystyczny marki Charles Worthington. – Otrzymaliśmy wiele telefonów od kobiet, które są zdesperowane i zdecydowane na drastyczną zmianę koloru. Szczególnie brunetki są zainteresowane kopiowaniem koloru Kim Kardashian.

Warto jednak dodać, że platynowe włosy w stylu Kim Kardashian wymagają wielu wyrzeczeń i wizyt u fryzjera co najmniej co trzy tygodnie. Zagraniczne media donoszą, że nie minął tydzień od pierwszej koloryzacji włosów, a Kim Kardashian już zdążyła kilkukrotnie odwiedzić salon, aby dokonać małych, aczkolwiek ważnych poprawek. Jak uzyskać piękną platynę w stylu Old Hollywood, a przy tym nie zniszczyć drastycznie włosów?

– Pierwsza, zasada: nie rób tego w domu! – mówi Lorri Goddard, kolorystka z salonu Goddard + Bragg w West Hollywood, której klientkami są m.in. Reese Witherspoon, Jennifer Lawrence i Kim Kardashian. – Odcień, który ma na włosach Kim Kardashian to „duszna platyna” – zgaszony, nieco przydymiony odcień blondu. Kojarzy mi się on najbardziej z kolorem włosów gwiazd Old Hollywood – dodaje.

Kim Kardashian / Instagram

– Jeśli chcesz uzyskać podobny odcień, znajdź zaufanego kolorystę, który najpierw wykona badanie włosa, aby zobaczyć jak ten włos będzie zachowywać się pod wpływem koloru. Taki test można zrobić kilka dni przed koloryzacją.

Ile czasu trwa taka kolorystyczna przemiana? Jeśli masz włosy ciemne i chcesz je mocno rozjaśnić, taki zabieg może trwać od 3 do nawet 5 godzin, a więc warto zaplanować to w swoim kalendarzu. Pierwszy etap to dekoloryzacja, a dopiero potem nakładany jest pożądany kolor farby.

Droga do platyny jest długa i pracochłonna. Po pierwszej koloryzacji powinnaś pojawić się w salonie już po sześciu, siedmiu dniach, aby zobaczyć jak utlenia się kolor i jak zachowuje się włos pod wpływem koloru. Kolorysta podczas tej wizyty oceni czy potrzebna jest dodatkowa koloryzacja.

Warto też wiedzieć, że w zależności od tego, jak szybko rosną Twoje włosy, będziesz musiała odwiedzać salon co trzy, cztery tygodnie, aby koloryzować odrosty.

– Nie chodź często na basen i nie używaj kosmetyków do włosów z SPF – doradza Lorri Goddard. – Używaj też odpowiednich, bardzo delikatnych szamponów – dodaje i zauważa, że wiele jej klientów po blond koloryzacji śpi z maseczką z oleju kokosowego na włosach, aby zregenerować mocno uszkodzone włosy.

Getty Images

– Platyna to styl życia – podsumowuje kolorystka gwiazd. - Jean Harlow, Marilyn Monroe i słynne blondyni z filmów Alfreda Hitchcocka – moda na blond trwa od dziesięcioleci i trwać będzie, bo platyna to przygoda!

Teraz do słynnych blondynek dołączyła Kim Kardashian i wszystko wskazuje na to, że jej odważna metamorfoza zachęci wiele brunetek do wiosennej przemiany! Ja przyznam szczerze, że rozjaśniam włosy stopniowo, aby ich nie zniszczyć, ale na platynę raczej się nie zdecyduję. A Wy, macie ochotę?

Tematy:

Nieprawidłowy email