Boom na męskie kosmetyki

Dbający o siebie mężczyzna nadal wzbudza w niektórych środowiskach wiele kontrowersji, jednak z roku na rok przybywa mężczyzn, dla których pielęgnacja stanowi ważny element codziennej rutyny. Pokazują to badania wykonane przez Euromonitor International.

Thinkstock

Badania potwierdzają tezę, że uroda coraz częściej pojawia się w kręgu zainteresowań nie tylko pań ale i panów. Jak wynika z danych, w ubiegłym roku amerykańscy konsumenci wydali na męskie kosmetyki aż 5 miliardów dolarów! Liczba ta jest dwukrotnie wyższa od wyniku z roku 1997. Co ciekawe, mężczyźni nie kupują jedynie kremów do golenia oraz żelów do kąpieli. W rankingu najpopularniejszych kosmetyków wśród mężczyzn, wysokie pozycje zajmują korektory oraz balsamy do ust!

Thinkstock

Bardzo nas cieszy fakt, że mężczyźni przywiązują coraz większą uwagę do swojego wyglądu. Niestety, temat metroseksualności mężczyzn wciąż wzbudza na świecie wiele krytyki. W społeczeństwie nadal panuje przekonanie, że dbający o siebie mężczyzna powinien ukrywać swoje metroseksualne skłonności. Nie zapominajmy jednak o tym, że metroseksualizm to nie choroba, a zdrowy rozsądek pozwalający na zachowanie urody na dłużej oraz odpowiedniej dla każdego człowieka higieny na co dzień. Metroseksualni mężczyźni nie tracą na swojej męskości, a jedynie zyskują dodatkową wrażliwość.

Tematy:

Nieprawidłowy email