Avon ma problemy finansowe

Wiodąca firma kosmetyczna Avon odnotowała w 2014 roku stratę na poziomie 167 milionów dolarów. Przedsiębiorstwo ma poważne problemy finansowe i niestety odbije się to na ich pracownikach.

Avon

23 czerwca 2014 roku przedstawiciele Avon ogłosili, że w związku z pogarszającą się sytuacją firmy będą zmuszeni zwolnić około 600 pracowników. Doświadczą tego głównie oddziały w USA. To kolejne tak duże cięcie w zasobach tego przedsiębiorstwa. W grudniu ubiegłego roku z pracą pożegnać musiało się 650 pracowników. Avon ma jednak nadzieję wrócić do formy już w 2016 roku i zanotować 400 milionowy przychód.

Choć "600 osób do zwolnienia" brzmi bardzo niepokojąco, to jednak jest to zaledwie 2% zasobów całej firmy. Korporacja zatrudnia 36 700 osób oraz około 6 milionów konsultantek na całym świecie. Po części przyczyną problemów firmy jest międzynarodowa ekspansja przedsiębiorstwa. Niektóre rynki zanotowały gorsze wyniki niż się spodziewano, podczas gdy Avon musiał zapłacić 135 milionów dolarów kary za łapówki w Chinach i innych krajach.

Avon

Avon jest jednym z liderów na światowym rynku kosmetycznym. Firma przez lata pięła się na sam szczyt, chociaż konkurencja była i wciąż jest bardzo mocna. Przedsiębiorstwo bazuje na sprzedaży bezpośredniej, dzięki czemu produkty są łatwo dostępne, a kobiety na całym świecie mają możliwość podjęcia pracy jako konsultantki. Jej misją jest wspieranie kobiet poprzez programy charytatywne skupiające się m.in. na walce z rakiem piersi.

Pozycja na rynku Avonu jest chwilowo zagrożona jednak porażki są wpisane w życie każdej korporacji. Decyzja firmy jest niestety konieczna i nieunikniona, ale miejmy nadzieje, że wszystko skończy się dobrze i klientki wciąż będą mogły cieszyć się linią produktów tej wiodącej marki.

Tematy:

Nieprawidłowy email