Tatuażyści ratują kobiece piersi

Po przebytym zabiegu lupektomii jej piersi przerodziły się w prawdziwe dzieło sztuki. Trzynastogodzinna sesja w salonie tatuażu pomogła jej odzyskać poczucie kobiecości. Swoją postawą zachęca inne kobiety, aby mimo tragedii, nie traciły radości z życia.

Foto: Materiały prasowe

Lekarze każdego roku stwierdzają nowotwór piersi u prawie dwóch milionów kobiet na całym świecie. Pół miliona z nich przegrywa walkę z chorobą. W Polsce każdego roku, nowotwór zostaje zdiagnozowany u 18 tys. kobiet. Batalię o życie przegrywa prawie 5 tys.

z nich. Ślad po operacji to amputacja piersi lub usunięcie brodawki. W jaki sposób radzą sobie kobiety z dotkliwymi konsekwencjami po operacji?

Mimo ciężkich chwil związanych z chorobą każda kobieta pragnie odbudować poczucie własnej wartości. Okazało się, że sposobem, który pomaga dostrzec piękno własnego ciała, są tatuaże maskujące pooperacyjne blizny.

U Alison Habbal, w wieku 36 lat zdiagnozowano nowotwór w prawej piersi. Rozpoczęto leczenie metodą lupektomii, która polega na usunięciu zmiany chorobowej wraz z otaczającymi tkankami. Jest to zabieg korzystniejszy dla kobiet, ponieważ pierś po operacji zostaje zachowana. Zakończona sukcesem operacja zaprowadziła Alison na 13- godzinną sesję do salonu tatuażu w Melbourne. Pokrytą bliznami pierś zamieniono w prawdziwe dzieło sztuki.

"Nie chciałam mieć fałszywego sutka wykonanego z innego kawałka ciała. Pomyślałam: idę zrobić tatuaż!"- skomentowała Habbal w BBC.

Po wizycie w studiu tatuażu opublikowała zdjęcie na Facebooku i Instagramie. Nie spodziewała się tak entuzjastycznych reakcji ze strony internautów. Ci nie kryli zachwytu nad metamorfozą, jaką przeszło jej ciało. Pierś kobiety po operacji nie przeszła zabiegu odbudowy chirurgicznej. Pozostawiono ją w naturalnym stanie.

Kiedy dostałam usunięty guzek, byłam tak szczęśliwa. Nigdy wcześniej się tak nie cieszyłam. Prawdopodobnie nie była to normalna reakcja – powiedziała w tym samym wywiadzie.

Opublikowane w internecie zdjęcie przedstawiające wytatuowaną pierś stało się osobistym manifestem Alison Habbal.  Kobieta w sprytny sposób obeszła regulamin portali społecznościowych mówiący o zakazie publikowania zdjęć przedstawiających kobiecy biust, z wyeksponowanymi sutkami. Z racji na przebytą operację i utratę sutków, regulamin jej nie dotyczył. W ten sposób zachęciła inne kobiety, które przeszły chorobę, aby oddały swoje ciało w ręce tatuatorów.

Tematy:

Polecamy także:

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze

~kim : tatuaż jest niezdrowy. Pewne kolory ( a szczególnie czerwony) niosą ze sobą dużo toksyn, często rakotwórczych. Trzeba szanować zdrowie, szczególnie odzyskane.
1 wrz 16 15:31 | ocena: 80%
Liczba głosów:15
80%
20%
| odpowiedzi: 2
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~kurier : tesz mam dziare na cycku łopatca i cały rekaw ale się ztym nie obnosze bo zrobiłem to dla siebie a nie na pokaz
1 wrz 16 17:16 | ocena: 57%
Liczba głosów:7
57%
43%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Olka : Totalne bzdury zasłyszane w kolejce do spożywczaka. Jakoś nie widziałam do tej pory naukowych badań nt szkodliwości tatuaży zwłaszcza ich wpływu na powstawanie raka , to po pierwsze a po drugie wirusem żółtaczki można się prędzej zarazić w szpitalu niż w dobrym salonie tatuażu ( można też u kosmetyczki , fryzjera czy stomatologa ).
2 wrz 16 23:24 | ocena: 67%
Liczba głosów:3
33%
67%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Malgorzata : To prawda slyszalam ze po tatuazu wiele kobiet ma raka.
1 wrz 16 17:13 | ocena: 55%
Liczba głosów:11
55%
45%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Wicia do ~kim: więcej chemii i rakotwórczych składników jest w tzw normalnym jedzeniu , kolorowym piciu . Nie dajmy się zwariować
2 wrz 16 23:26 | ocena: 100%
Liczba głosów:2
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Majka do ~kim: Zgadzam się z tobą.Często zdarza się zarazić wirusem zapalenia wątroby typu C.
2 wrz 16 12:21 | ocena: 67%
Liczba głosów:3
33%
67%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~agata : tatuaże są świetne. i tyle.
3 wrz 16 01:41 | ocena: 67%
Liczba głosów:3
33%
67%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Nieprawidłowy email