Kobiety o różnych kształtach na jednej wystawie fotograficznej

Reżyserka Jenny McQuaile chce postawić wyzwanie nierealistycznym standardom piękna. Okazją ku temu jest jej film "Straight/ Curve” i wystawa fotograficzna „Straight Curve:  Fashion Reimagined”. Możemy na niej zobaczyć kobiety, którym daleko do rozmiaru zero.

Foto: Materiały prasowe

Film ma na celu walkę o różnorodność w czasach, gdzie 90 procent kobiet twierdzi, że nie czują się dobrze w swoim ciele, gdy patrzą na kanony urody reprezentowane w modzie czy mediach. W zeszłym tygodniu, podczas projekcji zwiastuna oraz wystawy „Straight Curve:  Fashion Reimagined” gościło wiele osobistości. Stylistka Jenesse Utley, która ubierała Amy Schumer czy Daniela Radcliffe, podkreśla, jak przemysł mody nadal utrudnia życie kobiet w kampaniach. Jej zdaniem zbyt często pokazywane są tylko białe modelki o idealnych kształtach.

Foto: Materiały prasowe Nicola Griffin

Na wystawie „Straight Curve:  Fashion Reimagined” widnieją fotografie pań świadomych swojej kobiecości. Dumnie prezentują ciało, lecz także niedoskonałości. Czarują tym, że nie boją się pokazywać pełnych kształtów, blizn, czy zmarszczek. Dzięki akceptacji siebie są piękne i szczęśliwe.

Foto: Materiały prasowe Modelka plus size Philomena Kwao

Świat mody idzie w kierunku rozmaitości.  Przestajemy patrzeć na budowy ciała, wiek, rasę i seksualności; ale nadal potrzebuje pchnięcia, aby w pełni zaakceptować różnorodność.

Tematy:

Nieprawidłowy email