Po prostu nawilżanie

Nie potrzebujesz skomplikowanych cząsteczek rodem z kosmosu i kosmetyków za miliony dolarów, by młodo wyglądać. To, co liczy się najbardziej, gdy chodzi o dobry wygląd skóry to stare, dobre nawilżanie. Nuda? Absolutnie nie! Zwłaszcza że w grę wchodzą nie tylko kremy, ale całe mnóstwo innych nawilżających sposobów. Sprawdź, jakie masz możliwości.

Dlaczego im jesteś starsza, tym bardziej powinnaś nawilżać skórę? Bo z wiekiem jej warstewka hydrolipidowa, czyli naturalny płaszcz ochronny, ulega osłabieniu. Staje się coraz bardziej sucha, zmarszczki są na niej bardziej widoczne, pogłębia się też jej wiotkość. Dlatego krem nawilżający to naprawdę najlepszy kosmetyk anti-aging! Co powinien zawierać? Przede wszystkim kwas hialuronowy, naturalną cząsteczkę występującą również w naszym organizmie, która jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody. Oprócz tego humektanty, które uszczelniają barierę hydrolipidową naskórka, np. glicerynę lub ceramidy. Świetnie działa też mocznik, ale w stężeniu do 10 procent, bo wyższe działają złuszczająco – tym razem nie o to nam chodzi! Jeśli jednak chcesz, by nawilżanie było jeszcze skuteczniejsze, sam krem nawilżający rano i wieczorem, to za mało. Oto, jak powinien wyglądać twój system nawilżania.

Tematy:

Nieprawidłowy email

Foto: istock

1. Zacznij od toniku

Gdy oczyścisz twarz, nie sięgaj od razu po słoiczek z kremem. Nałóż na dłonie kilka kropel nawilżającego toniku i delikatnie wklep go w twarz. Pomoże związać wilgoć w skórze, dzięki czemu nawilżanie będzie jeszcze skuteczniejsze. Dopiero teraz czas na dalszą pielęgnację.

Po prostu nawilżanie (slajd 1 z 6)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego