Czerwone usta w stylu Marilyn Monroe - walentynkowy ideał

Marilyn Monroe miała wyjątkową klasę i styl, a wylansowane przez nią czerwone usta stały się nieodzownym elementem makijażu w latach 50. Jej ulubiona pomadka oraz zalotna kreska na górnej powiece to kultowy look, który nigdy nie wyszedł z mody.

Foto: Getty Images

Pat McGrath, autorka makijaży do pokazów takich światowych domów mody jak Givenchy, Gucci, Dolce & Gabbana, Bottega Veneta, czy też Alexander McQueen uważa, że czerwień zawsze odgrywała ważną rolę w makijażu:

„Uwielbiam mocne akcenty w makijażu. Odrobina czerwieni na ustach natychmiast zmienia cały makijaż i sprawia, że staje się on bardziej glamour. Wiem jednak, że wiele kobiet boi się, że malując usta na czerwono, uzyska zbyt mocny, trochę karykaturalny efekt. Kluczem do sukcesu jest dobór pomadki idealnie pasującej do karnacji”.

Jak zatem dobrać odpowiedni odcień pomadki. O radę poprosiłyśmy Edytę Fit-Abramik, makijażystkę współpracującą z marką Maybelline. Jak się okazało, dobór czerwonej pomadki do koloru skóry i koloru włosów wiąże się z tą samą zasadą, co dobór kolorów do typu urody.

Jeśli włosy są w odcieniu ciepłym (złote, rude) a cera w kolorze oliwkowym lub też złoto brązowym – to prawdopodobnie nasz typ urody to jesień. Wtedy będzie pasowała pomadka w kolorze mocnej czerwieni z ciepłym odcieniem i delikatną nutą koloru pomarańczowego.

Jeśli włosy są jasne, ale w odcieniu ciepłym (piaskowy beż) a cera jasna z żółtym pigmentem lub też waniliowa to nasz typ urody to wiosna. Wtedy wybieramy czerwień delikatniejsza. Pani wiośnie dobrze będzie w czerwieni w kolorze koralowym, wpadającej w pastelowy odcień.

Zima i lato to typu urody zimne. Kobieta lato ma włosy jasny blond lub ciemny blond z szarym (mysim)odcieniem. Cera też jest chłodnego koloru – jasna, delikatnie różowa. Do tego typu urody pasować będzie pomadka jasna, czerwona, ale z odcieniem różu.

Foto: Materiały prasowe Maybelline/pokaz Jason Wu SS16

A pani zima to najczęściej jasna śnieżna cera i ciemne lub czarne włosy ze srebrna poświatą. Wtedy najbardziej odpowiednim kolorem będzie mocny czerwony, a nawet fuksja. Kolory te idealnie będą harmonizowały z cerą, pomimo swojej intensywności.

Jednak, jeśli będziesz miała wątpliwości i nie dalej będziesz wahała się, jakim typem urody jesteś. Wtedy najlepiej jest przy zakupie swojej wymarzonej czerwonej pomadki przyłożyć po kolei kilka różnych odcieni i sprawdzić, przy którym twoja cera wygląda zdrowo i promiennie.

Tematy:

Nieprawidłowy email