Kosmetyki halal - konkurencja dla bio i wege?

Po szale na kosmetyki fair trade, wegan i bio nadeszła do Europy moda na produkty halal. Czym są i co je odróżnia od innych dostępnych już na rynku i dobrze znanych nam kosmetyków?

Foto: istock

Moda halal podbiła już Kanadę i USA, ale dopiero teraz pojawia się w Europie. Zgodnie z zasadą halal coraz więcej popularnych marek na starym kontynencie produkuje ubrania, w sklepach powstają specjalne działy z żywnością albo też otwierane są hotele, gdzie nie sprzedaje się alkoholu. Z modą na kosmetyki halal było podobnie. Jeśli jeszcze o nich nie słyszałeś o to kilka najważniejszych faktów.

Co oznacza halal?

Halal w języku arabskim oznacza „czysty”/„dozwolony”. Określane tym mianem są produkty, które zgodne są z zasadami Koranu. Czyli takie, które w swoim składzie nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, alkoholu ani też innych związków chemicznych.

Halal a kobiety

Pomysł powstał już jakiś czas temu. Layla Mandi, mieszkająca w Kanadzie wizażystka, postanowiła stworzyć markę, która rozwieje wszystkie obawy muzułmańskich kobiet, tak aby mogły żyć w zgodzie z zasadami Koranu, ale także nie rezygnować z takich przyjemności w życiu jak makijaż. Zapotrzebowanie na tego typu kosmetyki okazało się tak duże, że kolejne firmy wyrastały jak grzyby po deszczu. Firmy produkujące produkty halal zaczęły powstawać w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Bio, wegan i halal

W obecnych czasach, kiedy coraz chętniej sięgamy po wszystko, co naturalne, kosmetyki halal są odpowiedzią na oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Zainteresowanie nimi z roku na rok wzrasta. A najnowsze badania, przeprowadzone przez Google, prognozują wzrost zainteresowania tematyką produktów halal do roku 2019 o prawie 14%. Kosmetykami halal zaczęły interesować się również duże, dobrze wszystkim znane koncerny kosmetyczne – jednym z nich jest między innymi marka Shiseido.

Gdzie można kupić kosmetyki halal?

Asortyment halal z miesiąca na miesiąc jest coraz większy. Na europejskim rynku dostępnych jest kilka sklepów online, które oferują kosmetyki do pielęgnacji, a także do makijażu. Kosmetyki halal znajdziemy między innymi na stronie Eco Verde, Zuii Kosmetik, Saaf Skincare, a także PHB Ethical Beauty.

Tematy:

Nieprawidłowy email