Demakijaż to podstawa pielęgnacji skóry!

Kolorowe kosmetyki stanowią duże obciążenie dla skóry twarzy. Dlatego niezwykle ważne jest zmywanie makijażu na noc. To podstawa pielęgnacji skóry. Mleczko czy płyn micelarny? Co wybrać?

Foto: istock

Jeśli chcesz cieszyć się piękną cerą przez długie lata, nie zapominaj o demakjażu. Tylko pozbawiona makijażu skóra, oczyszczona – może się właściwie regenerować.

Mleczka do demakijażu to najczęściej stosowane preparatu w celu usunięcia make upu. Doskonale sprawdzają się w przypadku cery suchej. Jednak pamiętaj, że po użyciu mleczka, twarz należy przetrzeć także tonikiem. Mleczko zawiera tłuszcz rozpuszczający makijaż, natomiast konieczne jest pozbycie się także jego resztek ze skóry.

Płyn micelarny łączy w sobie właściwości oczyszczające mleczka oraz odświeżające – toniku. Cząsteczki miceli (zawarte w płynie micelarnym) działają na zanieczyszczenia jak magnes – wyciągają je ze skóry, nie podrażniając jej. Sprawdzą się przy każdym typie cery.

Makijaż oczu (zwłaszcza tusz wodoodporny) najlepiej usuwać dwufazowym płynem do demakijażu. Cały zabieg wykonuj okrężnymi ruchami. Rób to bardzo delikatnie, by nie rozciągnąć skóry. Zbyt mocne pocieranie nie dość, że może powodować zaczerwienienia, na dłuższą metę przyczynia się do utraty elastyczności, a tym samym do tworzenia zmarszczek.

Tematy:

Nieprawidłowy email