Robótki ręczne, czyli jak samodzielnie obcinać włosy

Może być sposobem na ekonomiczny kryzys, potrzebę zmiany albo chęć samodzielnego zadbania o swój wizerunek. Własnoręczne obcinanie włosów to wyzwanie, które warto podjąć. Wystarczy kilka trików, by stało się proste i zapewniło ci fryzurę, o jakiej marzyłaś.

Foto: istock

Być może miałaś już jakieś podejścia do samodzielnego obcinania. Być może nieudane. Jako zbuntowana nastolatka podczas zielonej szkoły, na babskiej imprezie zakrapianej dużą ilością prosecco, w przypływie nagłego impulsu spowodowanego bad hair day… Niezależnie od tego, jakie były okoliczności cięcia, efekt prawdopodobnie był ten sam – raczej opłakany. Jednak tym razem może być inaczej. Jeśli zastosujesz się do naszych rad, zachowasz spokój, a nowa fryzura będzie skutkiem przemyślanej decyzji, są szanse, że będziesz z niej bardzo zadowolona!

Podstawa to dobre nożyczki. Jeśli sądzisz, że przygoda z samodzielnym obcinaniem będzie długa, zainwestuj w profesjonalne fryzjerskie i nigdy nie używaj ich do cięcia niczego innego niż włosy, bo tym samym niepotrzebnie je stępisz. Jeśli na razie chcesz sprawdzić, czy w ogóle jesteś w stanie zrobić to samodzielnie, sięgnij po każde inne. Warunek jest jeden – nożyczki, którymi będziesz obcinać włosy, powinny być dobrze naostrzone.

Wbrew pozorom sztuka samodzielnego obcinania włosów nie jest trudna – o ile nie będziesz chciała stworzyć na głowie nic skomplikowanego. Własnoręczne skracanie końcówek czy nawet grzywki powinno się powieść nawet najmniej zaawansowanym w sztuce trymowania. Przy odrobinie wprawy możesz też sama wycieniować włosy czy wręcz stworzyć na głowie szalonego, postrzępionego boba. Masz ochotę spróbować? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Podcinanie końcówek

By włosy były piękne i zdrowe, należałoby je delikatnie podcinać mniej więcej co 6 tygodni. Problem w tym, że nie każdą z nas stać na tak częste wizyty u fryzjera. I tu do akcji wkracza samodzielne trymowanie – proste, wygodne, bezpieczne dla dobrego wyglądu twoich kosmyków.

By plan się powiódł, włosy powinny być wilgotne. Rozczesz je grzebieniem o grubych zębach, a następnie zwiąż w bardzo ciasny kucyk na czubku głowy. Trzymając kucyk do góry przesuń gumkę prawie do końca i mocno ją przytrzymaj. Drugą ręką chwyć nożyczki i zacznij obcinać końcówki włosów, za każdym razem tnąc ich bardzo małe partie. Bądź spokojna i precyzyjna. Nie obcinaj zbyt wiele – pół centymetra będzie w sam raz. Gotowe!

Foto: istock Podcinanie końcówek

Podcinanie grzywki

Jeśli grzywka wchodzi ci do oczu, a do wizyty u fryzjera masz jeszcze trochę czasu, po prostu podetnij ją sama. Wcale nie musi się to skończyć katastrofą, jeśli zastosujesz nasze proste triki.

Zmocz włosy i przeczesz grzywkę grzebieniem. Podziel ją pośrodku na pół, a następnie każdą z połówek na jeszcze dwie trójkątne sekcje. Teraz weź grzebień o bardzo gęstych ząbkach i rozczesz pojedynczą sekcję. Przytrzymaj ją dwoma palcami odrobinę podnosząc znad czoła. Zacznij podcinać grzywkę bardzo, bardzo małymi ruchami, za każdym razem tnąc dosłownie kawalątek sekcji. W ten sposób skróć całą grzywkę. Na koniec przeczesz ją palcami. Gdy wyschnie sprawdź, czy któryś z kosmyków nie jest za długi i ewentualnie go popraw.

Cieniowanie

Masz ochotę, by twoje włosy zyskały więcej seksownej objętości? Nic prostszego – wystarczy je porządnie wycieniować. Oto, jak to zrobić.

W tym przypadku ponownie sprawdzi się trik z kucykiem. Jego umiejscowienie ma znaczenie. Jeśli chcesz dodać włosom więcej zwiewności na końcach, zwiąż go na samym czubku głowy. Gdy marzy ci się zniwelowanie efektu płaskiej głowy, kucyk powinien być bardziej z tyłu. Jeśli zaś zwiążesz go tuż przy czole, uda ci się stworzyć seksowne warstwy przy twarzy. W każdym przypadku chwyć kucyk do góry, a następnie nożyczkami podetnij końcówki na dowolnych długościach. Tym razem precyzja jest niewskazana – chodzi w końcu o cieniowanie. Rozpuść włosy i przeczesz je palcami. Zrobione!

Postrzępiony bob

Jeśli marzy ci się bardziej spektakularna zmiana, możesz mocniej skrócić włosy. Prawdopodobnie nie ma szans, byś sama stworzyła geometrycznego boba, za to taki wycieniowany i rockowo potargany jest absolutnie w twoim zasięgu. Przeczytaj, jak go zrobić.

Metoda kucykowa sprawdzi się i w tym przypadku, ale tym razem kucyki będą dwa! Pierwszy powinien być upięty nisko na karku. Chwyć nożyczki i jednym ruchem obetnij włosy do pożądanej długości. Idealna to sięgająca ramion. Teraz przeczesz włosy palcami i zwiąż je w drugi kucyk – z tyłu głowy, po środku. Unieś go do góry i podetnij końcówki – metoda jest taka sama jak w przypadku cieniowania. Tadam! Twoja nowa, szałowa fryzura właśnie powstała!

Tematy:

Nieprawidłowy email