Fryzury z mokrych włosów

Komu by się chciało układać włosy przy pomocy szczotki i suszarki, gdy na dworze panują równikowe temperatury! Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – upięcia z mokrych pasm są stylowe, seksowne i łatwe do wykonania!

Foto: istock

W świecie dobrego wyglądu panuje jedna zasada: od czasu do czasu fajnie jest trochę sobie odpuścić, zrobić coś inaczej niż zazwyczaj, odpocząć od rutyny. Właśnie dlatego na czas wakacji proponujemy ci fryzury z mokrych włosów, które możesz ułożyć nawet na plaży. Warto! Słona morska woda sprawia że włosy nabierają objętości i zaczynają się falować lub kręcić. Takiego efektu nie daje żaden kosmetyk. Ale fryzury z mokrych włosów latem możesz ułożyć nawet w mieście, gdy nie masz czasu albo ochoty sięgać po suszarkę.

Mokre włosy są niesłychanie sexy – w końcu nawiązują trochę do nagości w kąpieli czy pod prysznicem. Mają też w sobie dawkę naturalności i nonszalancji, a to zawsze jest w cenie. Dziewczyna, która ma odwagę je nosić, udowadnia, że ma do siebie dystans i nie przejmuje się do bólu perfekcyjnym wyglądem. A to zawsze jest bardzo, ale to bardzo zmysłowe.

Mokre włosy mają też tę zaletę, że wyjątkowo prosto je ułożyć. Są łatwiejsze do okiełznania niż suche, sypkie i lejące się włosy, nie musisz też nakładać na nie całej armii produktów do stylizacji (no może poza odrobiną czegoś lekkiego i utrwalającego). Fryzury, które proponujemy, równie fajnie wyglądają, gdy wyschną, spokojnie nadają się więc na weekend w mieście czy imprezę w beach barze.

Mokra gładkość

To najprostszy wariant fryzury z mokrych włosów. Po wyjściu z basenu czy spod prysznica nałóż na mokre włosy odrobinę kremu do stylizacji albo odżywki do włosów, a potem palcami zaczesz je do tyłu. Uwaga! Nie używaj szczotki. Taka stylizacja sprawdzi się zarówno w przypadku długich, jak i krótkich włosów. Wygląda superseksownie, zwłaszcza jeśli połączysz ją z nagą, opaloną skórą i ustami „przegryzionymi” kroplą intensywnego koloru.

Foto: istock Mokra gładkość

Niski kucyk

Wszystkie gładkie upięcia dużo prościej stylizuje się, gdy włosy są mokre. Zaczesz je do tyłu i zepnij je nisko na karku w kucyk. Dzięki temu twoja sylwetka wyda się smuklejsza. Gdy włosy wyschną, mogą się zacząć nieco puszyć – dlatego spakuj do torby odrobinę wosku, by w odpowiednim momencie jeszcze raz je wygładzić.

Kucyk z pętelką

To wariacja na temat niskiego kucyka, która wygląda superszykownie. Ale spokojnie, całkiem prosto ją wykonać. Zaczesz włosy gładko do tyłu, a potem je zwiąż. Nie przeciągaj ich jednak przez gumkę do końca, tylko mniej więcej do połowy, by stworzyły pętlę. Końce włosów, które przeciągnęłaś przez gumkę, owiń dookoła niej, a następnie przypnij wsuwką. Gotowe!

Seksowny bałagan

Mokre włosy można ułożyć w dowolnym stylu. Wykorzystaj to. Do wakacyjnej kosmetyczki zabierz mnóstwo wsuwek we wszystkich kolorach tęczy. Potem upinaj za ich pomocą pojedyncze pasma włosów. Chaos i bałagan są jak najbardziej pożądane, by jednak sprawiały wrażenie zamierzonego, postaw na asymetrię. Zbierz włosy gładko z jednego boku głowy, a poupinaj przy drugim.

Foto: istock Seksowny bałagan

Hawaje welcome to

Kiedy, jak nie na wakacjach, możesz sobie pozwolić na kwiaty wpięte we włosy? Nie muszą być prawdziwe! Nawet sztuczne, nawet odrobinę kiczowate, będą wyglądały dobrze – ale tylko pod warunkiem, że połączysz je z mokrymi włosami. Nałóż na mokre pasma odrobinę pianki i wgnieć je w nią – dzięki temu staną się pofalowane. Potem zbierz włosy na jedną stronę i zepnij kwiatową spinką. Wakacyjny look gotowy!

Foto: Getty Images Hawaje welcome to

Mokra plecionka

Warkocz upleciony z mokrych włosów wygląda lepiej, bo nie sprawia wrażenia grzecznego i stworzonego na akademię szkolną. Tym samym nadaje się dla dorosłej dziewczyny! Zapleć włosy niedbale i najlepiej asymetrycznie. Końce możesz pozostawić rozpuszczone. Dzięki temu, że włosy są mokre, warkocz nie rozplecie się. Na koniec możesz jeszcze zmierzwić włosy u nasady. Im bardziej bałaganiarski efekt, tym lepiej!

Letnie upięcie

Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – nawet jeśli w kwestii upinania włosów jesteś bardziej amatorką niż profesjonalistką, z mokrych będziesz w stanie ułożyć nawet pozornie skomplikowaną fryzurę. Podziel włosy na trzy sekcje i zepnij je luźno gumkami. Środkowa niech będzie odrobinę wyżej niż pozostałe. Upleć z nich warkocz, a potem okręć go dookoła własnej osi, tworząc koczek. Pozwól końcom włosów nonszalancko z niego wystawać – w tym przypadku nadal nie chodzi o perfekcję!

Retro look

A oto propozycja dla wszystkich romantyczek. Zbierz grzywkę na bok i zwiń ją w pierścień nad czołem, który przypnij wsuwką. Pozostałe włosy zbierz do tyłu i miękko zepnij wsuwkami na karku – powinny być pełne objętości i nieco potargane. Utrwal fryzurę sprayem, by pierścień się nie rozplątał. Włóż sukienkę w kwiaty i biegnij na randkę!

Foto: classic-hairstyles.com Retro look

Tematy:

Nieprawidłowy email