Fitness na trampolinie: zabawa i ćwiczenia w jednym

Sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów i wyrzeźbienie sylwetki jest naprawdę sporo. Jednym z nich jest fitness na trampolinie, czyli połączenie zabawy i ćwiczeń, pozwalających spalić nawet 800 kcal.

Choć fanek tradycyjnego fitnessu nie brakuje, coraz częściej zwolennicy zdrowego trybu życia wybierają fitness na trampolinie, który jest nowoczesną metodą, polegającą na ćwiczeniach i skakaniu na trampolinie w rytm energetycznej muzyki.

Foto: Materiały prasowe Fit & Jump

Jedną z organizacji, prowadzącą zajęcia z fitnessu z użyciem trampolin jest klub Fit & Jump, który powstał dwa lata temu w Łodzi. - fitness na trampolinie jest wyjątkowy, gdyż łączy w sobie zabawę i intensywny trening kardio. Wyobraźcie sobie 30 ludzi, którzy skaczą w rytm energetycznej muzyki – mówiła Milena Krawczyńska w studio "Dzień dobry TVN", jedna z instruktorek Fit & Jump.

Frajda ze skakania, ale jednocześnie niezły wycisk. Tak w skrócie można określić fitness na trampolinie. W czasie jednej sesji można spalić nawet 800 kcal. Ćwiczenia na trampolinie są również bezpieczne dla stawów oraz kręgosłupa. Poza tym angażują większość mięśni, dzięki czemu ciało nabiera jędrności. Fitness na trampolinie może być bardzo spokojny, kołyszący, lub też podnoszący tętno. Mogą to być również ćwiczenia polegające na skakaniu. Wtedy wzmacniają się mięśnie brzucha, ud i pośladków. Ćwiczenia na trampolinie zmuszają mięśnie do szybkich skurczów, natomiast miękka powierzchnia trampoliny zapewnia amortyzację.

Ćwicząc fitness na trampolinie, nie tylko wzmacniają się mięśnie całego ciała, ale pomagają również kształtować sylwetkę. Poza tym sprawiają mnóstwo frajdy, a także zmniejszają poziom stresu i odprężają. Jak się okazuje, ćwiczenia na trampolinie są dziesięć razy skuteczniejsze, niż bieganie. Wszystko przez zmiany grawitacji. Dzięki nim więcej mięśni jest angażowanych w ruch, przez co podnosi się efektywność ćwiczeń.

Na trampolinie może ćwiczyć każdy. -Jeżeli chodzi o płeć, wiek, poziom aktywności fizycznej nie ma tutaj znaczenia. To są nadal ćwiczenia grupowe, ale każdy ma swoją powierzchnię ćwiczeń – podkreśla Krawczyńska.

Trening w klubie trwa 60 minut. Oczywiście można również samemu sprawić sobie trampolinę i ćwiczyć na przykład w domu. - Można mieć program treningowy i ćwiczyć przed telewizorem – podkreśla Milena Krawczyńska.

Fitness na trampolinie z roku na rok zyskuje coraz więcej sympatyków. Fit & Jump działa m.in. w Łodzi oraz w Warszawie. W okresie letnim instruktorzy przenoszą zajęcia w plener, m.in. na plażę. Wypróbowałyście już, a może dopiero planujecie rozpocząć ćwiczenia na trampolinie?

Tematy:

Nieprawidłowy email