Kolory szminek, które będą modne w 2016 roku

Szminka przykuwa wzrok, podkreśla urodę i sprawia, że twarz wygląda promienniej. W ubiegłym roku dominującym kolorem była m.in. klasyczna czerwień i matowy róż. Jakie barwy szminek będą modne w tym roku? Zapytaliśmy o to makijażystę-Piotra Kałużę.

Foto: East News

Niektóre kobiety stawiają na klasykę i ponadczasową seksowną czerwoną szminkę, inne lubią poeksperymentować z kolorem. Jakie kolory pomadek będą w tym roku triumfować na ustach płci pięknej?

Foto: istock Jakie kolory szminek będą modne w 2016 r.?

-Makijażowe trendy zmieniają się tak szybko, jak trendy w modzie. Obserwując światowe wybiegi i trendy w sezonie 2016, jestem zaskoczony kolorami szminek, które gościły na wielkich pokazach mody. – powiedział w rozmowie z Vu Magiem makijażysta Piotr Kałuża.

Foto: Getty Images Kolory szminek w 2016 r.

Panie, które chcą olśnić swoim makijażem, powinny sięgnąć po pomadkę w wyrazistym kolorze, gdyż takie będą królować w wiosennych miesiącach. - Hitem wiosny będą szminki w dość mocnych kolorach: od klasycznej piękności red carpet, poprzez trend zimowy, który wkradł się w wiosenne kolekcje, czyli vampy oxblood. Zdecydowanie moc koloru: bordowy, brąz, a nawet ciemna śliwka. Wszystko możemy miksować – wyjaśnił Kałuża.

Foto: East News Modne kolory szminek
Foto: East News Modne kolory szminek w 2016 r.

Z kolei zaskoczeniem może być kolor zwany "tomato red". - Z nowości które bardzo mnie zaskoczyły, to kolor o wdzięcznej nazwie "tomato red" oraz złoto metaliczne, dla bardzo odważnych pań tak jak na pokazie Prady.

Foto: istock Modne kolory szminek w 2016 r.
Foto: Materiały prasowe Modne kolory szminek w 2016 r.

Jest jeden kolor, który oprócz zmysłowej czerwieni nigdy nie wyjdzie z mody. -Jak zawsze we wszystkich kolekcjach nieśmiertelnie pozostają w modzie szminki nude. Moje ulubione odcienie to Dior 263 swan oraz 459 charnelle. Polecam -zdradził Piotr Kałuża.

Foto: East News Modne kolory szminek w 2016 r.

Tematy:

Nieprawidłowy email