Zwykłe trampki, niezwykły trend

Białe, klasyczne trampki, jak te z kolekcji Adidas Originals podbijają wybiegi i nasze serca! Wiosną będziemy je nosić do eleganckich, doskonale skrojonych garniturów i wszelkich biurowych stylizacji.

The Interview

Tej jesieni niekwestionowanymi królami wybiegów były brzydkie buty. Do łask powróciła dawno zapomniana marka Birkenstock. Przypomnijmy, że charakterystyczne, ciężkie sandały, które nieco przypominały obuwie ortopedyczne, były bestsellerem w latach dziewięćdziesiątych. Miliony kobiet nosiły wówczas birkenstocki nie zważając na negatywne opinie dziennikarek.

Tym razem świat mody ochoczo wskoczył na pokład statku o nazwie Brzydkie Buty. W magazynach i na wybiegach modelki nosiły brokatowe sandały, nierzadko zakładały do nich skarpetki. Ogromną popularnością cieszyły się też modele sportowej marki Teva, które doczekały się ekskluzywnych wersji w kolekcjach Celine, Marka Jacobsa czy Prady.

Reebok Classic All White

Potem stała się rzecz niesłychana: po fascynacji kolorowymi sportowymi butami i niezbyt pięknymi sandałami, najmodniejsi tego świata zadecydowali: czas na białe, minimalistyczne adidasy. I nie chodzi tylko o to, że białe buty są cudownym wytchnieniem dla oka zmęczonego pstrokacizną. Są też genialną kanwą do stworzenia oryginalnej stylizacji! I wcale nie oznaczają, że musisz zdecydować się na sportowy look.

Sofia Coppola w sesji dla Interview Magazine pozowała w luksusowych kreacjach Reed Krakoff czy The Row. Białe trampki dodawały stylizacji luzu i niewymuszonej elegancji. Pierwszym projektantem, który podchwycił ten trend był Michael Kors. W kolekcji pre-fall 2014 zestawił białe aidasy z jedwabnymi pidżamami czy garniturowymi spodniami w kant. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, stylizacje wyglądały genialnie!

Saint Laurent Court Classic

Jeśli już wiesz, że wiosną w twojej szafie muszą pojawić się białe sneakersy szukaj ich w kolekcjach klasycznych marek: Adidas, Nike, Geox. A jeśli masz ochotę na obuwniczą ekstrawagancję, zapoluj na buty Classic Court Saint Laurent. 1600 zł zainwestowane w białe, skórzane trampki to wydatek, który da się jakoś uzasadnić: świetna jakość, ponadczasowość, uniwersalność.

Buddy Corgi Low Cramp White

Skusisz się na białe buty?

Tematy:

Nieprawidłowy email