Urok szóstej dekady

Elementy typowe dla mody lat 60-tych wracają niczym bumerang. Lato to najlepszy czas na sukienki o linii A, minispódniczki, neonowe kolory i geometryczne wzory.

Getty Images

W latach sześćdziesiątych w Europie do głosu zaczęło dochodzić pierwsze powojenne pokolenie. Spowodowało to radykalne przewartościowanie i zmianę sposobu myślenia typowego dla lat 50-tych. Nigdy przedtem kult młodości nie ogarnął w takim stopniu wszystkich dziedzin życia. To młodzież wyznaczała trendy. Moda szybko utraciła swój elitarny charakter, stając się zjawiskiem pozbawionym ograniczeń i sztywnych zasad. Minispódniczki, sukienki podkreślające kształt ciała, plastikowa biżuteria i mocne kolory zawładnęły ulicą. Każda modna dziewczyna chciała wyglądać dziewczęco jak Mary Quant czy Twiggy lub elegancko jak Jackie Kennedy.

Elementy charakterystyczne dla lat 60-tych powtarzają się niemalże co sezon, jednak tym razem całkowicie zdominowały styl innych dekad. Zobaczcie, którzy projektanci odbyli podróż w czasie do najbardziej szalonych lat w historii mody.

Getty Images

Giles Giles Deacon, projektant marki Giles, sukienki w stylu lat 60-tych przeniósł do XXI wieku dzięki laserowym cięciom. Monochromatyczna kolorystyka to również element charakterystyczny dla szóstej dekady, stojący w opozycji do mody na feerię barw .

Getty Images

PPQ Cukierkowe kolory, sukienki w stylu baby doll, nonszalanckie kroje i zwiewne materiały. PPQ bawi się bezpretensjonalną dziewczęcością.

Getty Images
Getty Images

Jenny Packham Kult młodości zdominował lata 60-te, jednak nie oznacza to, że zabrakło w nich miejsca na prawdziwą kobiecość. Jenny Packham nawiązuje do tych bardziej wyrafinowanych trendów tamtej dekady.

Getty Images

Louis Vuitton Letnia kolekcja Marca Jacobsa dla Louis Vuitton to najlepsza ściągawka ze stylu lat 60-tych. Geometria, op-art, długość mini, trapezowy krój, kontrast kolorów i wyrazisty makijaż. Czego chcieć więcej?

Getty Images

Prada Miuccia Prada w sezonie wiosna-lato 2013 wysłała Mary Quant (ubraną oczywiście w wylansowaną przez siebie spódniczkę mini) na wycieczkę do Japonii. Krótkie sukienki i shorty zyskały nieco japońskiego charakteru dzięki graficznym kwiatom i krojom subtelnie nawiązującym do kimona.

Getty Images

Victoria Beckham Victoria Beckham gra detalami. Lata 60-te w jej kolekcji zaklęte są w drobnych elementach: geometrycznym princie, kołnierzykach, podkreślonej talii czy trapezowym kroju.

Tematy:

Nieprawidłowy email