#RadzikowskaRadzi: Latynoska piękność

Czerń i czerwień, gołe ramiona, róża we włosach i falbany, falbany, falbany! Tak mi się kojarzy hiszpańska dziewczyna i takie jest to lato. Pokochajcie ten trend, bo to nie jest sezonowa miłość.

Foto: Zdjęcia własne Dagmara Radzikowska / VU MAG

Pamiętacie Oliwię, przeuroczą dziewczynę komiksowego marynarza Popeye'a? Nie wiem, jakie ma korzenie, ale w swoim stroju, kolorystyce, fryzurze – a przede wszystkim gwałtownym temperamencie – bardzo przypomina mi latynoską piękność. Fala wokół szyi, fala wokół kostek, mocno podkreślona talia i gładko zaczesane włosy. Dokładnie tak wygląda butelka znanych od lat perfum Moschino Cheap & Chic.

Foto: Zdjęcia własne Dagmara Radzikowska / VU MAG #RadzikowskaRadzi: Latynoska piękność

Latynoski trend jest tego lata bardzo modny, ponieważ skupia w sobie inne trendy, o których już nie raz pisaliśmy na łamach serwisu VU MAG. Gołe ramiona (oba albo tylko jedno, asymetrycznie), kwiaty, falbany (czytaj: fale), długie spódnice, szerokie rękawy, koronki i kokardy, gorseciki odkrywające wyćwiczony brzuch – to wszystko można zaliczyć do tego trendu. To, co charakterystyczne to długość. Spódnice czy sukienki zazwyczaj są do połowy łydki albo nawet dłuższe. Często mają wysoki rozporek lub są asymetryczne: krótsze z przodu, dłuższe z tyłu. Zawsze znajdziemy jakieś skosy – albo falbany są skośne, albo materiał cięty ze skosu, albo głęboki dekolt, który ostrym V wcina się w dół. Nie bez powodu, takie cięcie materiału i porządek linii bardzo wysmuklają sylwetkę. Co nie jest bez znaczenia, ponieważ te wszystkie latynoskie kreacje nosimy w tym sezonie do płaskich butów!

Foto: Zdjęcia własne Dagmara Radzikowska / VU MAG #RadzikowskaRadzi: Latynoska piękność

Jak to nosić? Do czego? Zacznijmy od włosów, bo fryzura w tym wypadku ustawia resztę stylizacji. Rzeczywiście, przy tak intensywnej historii, która dzieje się na ubraniu najlepiej będą wyglądać uporządkowane zaczesane na gładko włosy. W ślad za Oliwką Popeye’a koczek upięty na samym czubku głowy jeszcze bardziej wysmukli sylwetkę. Jeśli macie loki i dużo włosów, a w dodatku jest to wasz mocny atut, z którego wcale nie chcecie rezygnować, wybierzcie do falbaniastej spódnicy maleńką, obcisłą górę. Niech to będzie kusy topik, staniczek lub coś w rodzaju tuby, albo nawet zwykły T-shirt (ale nie ten oversize) lub tank top. Inna opcja dla burzy włosów to szalona góra i prosty dół: nieokiełznana fryzura, obszerna bluzka z falbanami – a do tego wąskie spodnie i wysokie obcasy. To wersja bardziej sexy. Przede wszystkim chodzi o proporcję. Jeśli falban jest dużo na dole, to góra powinna być bardziej przy ciele – i na odwrót.

Ten trend jest dość oczywisty i wcale nie taki nowy, nawiązuje do flamenco, malarstwa Fridy Kahlo albo Georgii O’Keeffe – sztuki niepokojącej przez bogactwo kolorów i emocji, zamaszystość i swobodę ruchów. Jest bardzo kobiecy i uwodzicielski, klasyczny, a jednocześnie bardzo współczesny. Wspomniana przeze mnie narzeczona marynarza, Oliwia, narodziła się jako bohaterka komiksu prawie sto lat temu (w 1919 roku), a dziś ma swój profil na facebooku (zajrzyjcie tam koniecznie: Olive Oyl) i ponad 50 tysięcy fanów. Doskonale mogę sobie wyobrazić, że te jej sznurowane trzewiki to po prostu timberlandy, noszone do obszernej czarnej spódnicy i czerwonego sweterka.

Piszę o tym trendzie z jeszcze jednego powodu: będzie on obecny nadchodzącej zimy i następnego lata. Widać to w kolekcjach resort na wiosnę/lato 2017. Może już bardziej przetworzony, nie w takim ewidentnie latynoskim wydaniu, ale bądźcie już przygotowane na ten zmysłowy look. Warto poszukać dużych falban na wyprzedażach. Jak na gorący temperament przystało, usta w kolorze czerwieni będą bardzo na miejscu.

Tematy:

Nieprawidłowy email