Płaskie buty od kilku sezonów regularnie pojawiają się na wybiegach, przez co coraz chętniej noszone są także na co dzień. W tym sezonie na wybiegach pojawiły się jazzówki, które dołączyły do grona wygodnych butów w modzie.

Foto: East News

Balerinki, sandałki, sneakersy, a teraz jazzówki pojawiają się na wybiegach jako wygodna alternatywa dla seksownych szpilek. Inspirowane są stylem muzyków, którzy na początku XX wieku rozpoczęli nie tylko nowy kierunek w muzyce, ale także w modzie. Ich buty mają zdecydowanie męski charakter, ale doskonale sprawdzają się także w damskich stylizacjach. Łączone nie tylko z eleganckimi spodniami, ale także zwiewnymi kobiecymi sukienkami pojawiły się w kolekcjach na sezon wiosna - lato 2015 wielu projektantów.

KLASYCZNE

Jazzówki charakteryzują się płaską podeszwą, miękką obłożyną i krótkim wiązaniem - to cechy najbardziej klasycznego wydania butów, które zaprezentowali na swoich wybiegach Jean Paul Gaultier i marka Sibling.

Foto: East News

Ciekawe rozwiązanie zaproponował Kaviar Gauche, wycinając ze skóry wzory kwiatów z obłożyny i noska. Na wybiegu francuskiej marki pojawiła się także inna modyfikacja jazzówek - charakterystyczne wiązanie projektant zastąpił nowoczesną klapką z klamrami.

Foto: East News

KOLOROWE

Stella Jean postawiła na totalne szaleństwo kolorystyczne swoich jazzówek i jestem przekonana, że to właśnie one zdobędą serca kobiet! Z kolorystycznym szaleństwem dobrze koresponduje nonszalanckie pozbycie się sznurówek. To dopiero damska odsłona męskiego buta!

Foto: East News

METALICZNE

Złoto i srebro to ostatnio ulubione kolory światowych projektantów. Nieodłącznie kojarzą się z lubiącymi błyskotki kobietami, są też naturalnym wyborem przy podkreśleniu damskiego charakteru każdej stylizacji. Nawet najmniej urokliwe w konstrukcji buty, w metalicznych kolorach, będą jednoznacznie wskazywać na ich kobiecy charakter. Być może dlatego tak wielu projektantów zdecydowało się na pokazanie metalicznych jazzówek. Pojawiły się na wybiegach Barbara Bui, Giles i Chanel. Karl Lagerfeld nie byłby sobą, gdyby nie puścił wodzy fantazji i nie zaprezentował światu kompletnie autorskiej wersji klasyków. Obciął im zatem noski, niektórym przyczepił paski wokół kostki. Po tych atrybutach poznacie jazzówki Chanel.

Foto: East News

NOWOCZESNE

Nie tylko Lagerfeld popisał się inwencją twórczą w modyfikowaniu męskich butów. Na wybiegu Missoni zaprezentowano zupełnie nową, minimalistyczną i nowoczesną odsłonę jazzówek. Ich obłożyna wykonana jest z przezroczystej siatki, a wiązanie zastępuje poręczny suwak.

Foto: East News

Wybiegi wybiegami, ale moda uliczna żyje własnym życiem. Zobaczcie, jak fashioniści aranżują jazzówki do codziennych stylizacji:

Foto: East News
Foto: East News
Foto: East News
Foto: East News

Tematy:

Nieprawidłowy email