Niepokorna Panna Młoda, czyli ślub w stylu boho

Styl boho i hipisowski luz nawet na ślubie? Czemu nie! Zobacz projekty sukien, które przełamują kanony polskiej mody ślubnej!

Foto: Materiały prasowe

Nie będę ukrywać, że sukienki ślubne w stylu boho to moja ogromna miłość. Długo jednak szukałam projektantów, którzy wiedzą i czują, co to jest styl boho - nie tylko projektują sukienki w tym klimacie. Po wielu godzinach poszukiwań odnalazłam prawdziwe wyznawczynie tego stylu. W ich projektach czuje się powiew letniego wiatru, zapach polnych kwiatów i słyszy szum oceanu.

Najpierw słów kilka o wymienionym stylu boho. To trend panujący już od ponad 10 lat, nawiązujący do życia cyganerii, artystycznej bohemy i idei wolności. Organizowanie ślubów w tym duchu stało się bardzo popularne. Dekoracje niczym z filmów Kusturicy, ogromna ilość świec, kwiatów, drewnianych ozdób, ale przede wszystkim przyjazna i luźna atmosfera, to cechy charakterystyczne ślubu (i życia) w stylu boho. To styl dla wszystkich niepokornych Panien Młodych, które nie potrzebują ogromnych sal pałacowych, lecz widzą swoje wesele na łonie natury, gdzie goście zamiast w 10-centymetrowych szpilkach, chodzą na bosaka.

Na ślub w tym stylu zdecydowały się między innymi Sienna Miller i Kate Moss, której sukienka zaprojektowana przez Johna Galliano, znalazła już zaszczytne miejsce w Victoria & Albert Museum w Londynie.

Foto: Materiały prasowe kate-moss-wedding-dress

Przejdźmy jednak do sprawy, o której nie zapomni nawet niepokorna Panna Młoda, czyli wyboru sukni ślubnej.

Suknie boho bardzo często nawiązują do stylu vintage (taj jak słynna sukienka Kate Moss). Wykonane są ze zwiewnych i delikatnych niczym mgiełka materiałów, na których rozmieszczone są klejnociki, koronki i inne ozdoby. Są to również sukienki, które odsłaniają plecy, są połączeniem bluzki i spódnicy i pasują zarówno do wianka, kapelusza, jak i welonu. Reguły tu nie obowiązują, ważne by były zwiewne, delikatne i pięknie prezentowały się na dzikiej plaży lub pachnącym lesie.

Oto projektantki, które doskonale wiedzą jak zadowolić niepokorne i romantyczne Panny Młode. Dobra wiadomość dla miłośniczek stylu boho - ich sukienki są już dostępne w Polsce!

Rime Arodaky

To jedna z najciekawszych projektantek młodego pokolenia. Jej sukienki wpisują się w styl boho z rockowym pazurem, choć są bardzo eleganckie i nowoczesne. Panna Młoda w sukni od Rime Arodaky to dziewczyna niepokorna, zadziorna, zbuntowana.

Rue de Seine

To projektantka z Nowej Zelandii, która uwielbia styl vintage. Jej suknie mają frędzle, piórka, ręczne hafty - wszystko, co wpisuje się w trend boho! Już bardziej (chyba) się nie da!

Foto: Materiały prasowe

Laure de Sagazan

Oglądając zdjęcia, przeżywam wewnętrzną ekstazę! Oprócz tego, że sukienki są przepiękne, zdjęcia przenoszą nas do zupełnie innej rzeczywistości, francuskiego świata Laury de Sagazan. Nie będę ukrywać, że są to sukienki, które chętnie nosiłabym codziennie!

Foto: Facebook

Tematy:

Nieprawidłowy email