Najmodniejsza kawa na świecie

Papierowy kubek z zielonym logo kojarzy każdy. Kawa z amerykańskiej sieciówki to jeden z najpopularniejszych napojów ludzi mody oraz gwiazda hollywoodzkich produkcji.

Foto: Getty Images

Sara Jessica Parker jako Carrie Bradshaw w Starbucksie pisała swoje felietony, przeprowadzała rekrutację albo też ukrywała się przed światem za ekranem swojego laptopa. Przerażona i zabiegana Anne Hathaway w kultowym filmie „Diabeł ubiera się u Prady” w jednej ręce trzymała wiecznie dzwoniący telefon a w drugiej całą paletę kaw, które wcześniej zamówiła dla swojej szefowej Mirandy Priestly, redaktor naczelnej magazynu Runway. Kawa ze Starbucksa uratowała też koleżankę z redakcji Kate Hudson w filmie „Jak stracić chłopaka w 10 dni”.

Foto: Getty Images starbucks

Starbucksa piją wszyscy. Anna Wintour w drodze do pracy, w przerwie między pokazami, czy też na spotkaniach z redakcją. Gwiazdy z pierwszych stron gazet w drodze na siłownię, a styliści i popularne it-girl, aby wzmocnić się między kolejnymi spotkaniami. Kultowa kawa przypadła także do gustu Polakom, którzy coraz chętniej sięgają po białe kubeczki z zielonym logo i wypisanym na nich swoim imieniem. Amerykańska sieciówka, skuszona swoją rosnącą popularnością, otworzyła w Warszawie w miejscu pierwszego lokalu, kawiarnię Starbucks Reserve – koncept, w którym oprócz bogatszej palety sposobów parzenia kawy, znajdziemy, poza standardowym wyborem, również unikalne rodzaje tego napoju ze specjalnej kolekcji, dostępne jedynie w limitowanych edycjach, w wybranych miejscach na świecie.

Czy za sprawą nowej kawiarni również i u nas kubek z kawą stanie się najmodniejszym dodatkiem sezonu?

Tematy:

Nieprawidłowy email