Recenzja pokazu MMCstudio na sezon wiosna-lato 2015

Duet MMC rozpieścił zmysły swoich gości. Pierwszy zachwyt wywołał widok wieczornej Warszawy, jaki rozprzestrzeniał się zza przeszklonego apartamentu na 42 piętrze nowo powstałego drapacza chmur przy ulicy Twardej, następnie nasze uszy pieścił dźwięk granej na żywo muzyki zespołu Polpo Motel. Wisienką na torcie była minimalistyczna i architektoniczna kolekcja, która fantastycznie wpisała się w surowe mury biurowca.

VU MAG

Chyba nie było osoby, która po wejściu do apartamentu przy ulicy Twardej w Warszawie nie rzuciłaby się w stronę okien. Widok stolicy z perspektywy 42 piętra naprawdę robi wrażenie! Zwłaszcza wieczorową porą, kiedy miasto ozdobione jest tysiącem świateł. To niesamowite doznanie zapewnili nam projektanci duetu MMCstudio, którzy obrali apartament drapacza chmur na miejsce swojego pokazu. Jeszcze nie wykończony lokal swoją surowością doskonale wpisał się w konwencję minimalistycznej, wręcz architektonicznej kolekcji na sezon wiosna-lato 2015.

Ilona Majer i Rafał Michalak zaprezentowali kolekcję, która zadebiutowała na Fashion Week’u w Budapeszcie. W Warszawie projektanci pokazali jej rozszerzoną wersję, w której dodali nową sekwencję kolorystyczną, wprowadzając do monochromatycznej biało beżowej kolekcji kilka akcentów ostrego turkusu oraz specjalnie dla MMC zaprojektowane we Włoszech cyfrowe druki na jedwabiu. Ta dodatkowa sekwencja kolekcji jest niezwykle wyrazista i zaskakująca. Cieszę się, że projektanci postanowili dołożyć do niej nieco koloru, który w wydaniu MMC zawsze jest strzałem w dziesiątkę!

Jak zawsze MMCstudio szuka swych inspiracji w materiałach, tym razem kolekcja uszyta została z tkanin technicznych o papierowym wykończeniu oraz z tkanin silikonowych powleczonych prawdziwym srebrem – jak do tej pory ta tkanina nie zaistniała w kolekcji żadnej inne, polskiej marki. W kolekcji została użyta także odzieżowa folia przywołująca echa mody lat 60- tych. To właśnie ona nadaje kolekcji dosadnie minimalistyczny wymiar i sprawia, że ubrania stają się niezwykle praktyczne. Zwłaszcza wykonane z tego tworzywa płaszcze, którym wróżę wielki sukces. W kolekcji widać inspiracje stylem sportowym i silne wpływy mody z lat 70– tych: wydłużone proporcje, duże kieszenie oraz linia A zastosowana w spódnicach i sukienkach.

Całość dopełniają podkolanówki specjalnie przygotowane wg projektów MMCstudio przez Gattę oraz buty, które powstały we współpracy z marką Badura. Dodatki te również nawiązują w formie do lat 70-tych. Co ciekawe, zaprezentowane na wybiegu futurystyczne sandałko-kozaki już niedługo trafią do sklepów i będą dostępne w powszechnej sprzedaży. W pokazie wykorzystano biżuterię marki Elixa. Nad makijażami czuwał MAC. Koncept oraz stylizację fryzur przygotowała Jaga Hupało we współpracy z marką Kevin Murphy. Partnerami pokazu MMC studio było Art Kitchen, Voda Naturalna oraz the Esthetic Group

Pokaz odbył się przy muzyce zagranej na żywo przez duet Polpo Motel: Olga Mysłowska i Daniel Pigoński.

W galerii zobaczycie sylwetki kolekcji MMCstudio na sezon wiosna-lato 2015:

AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA

Tematy:

Nieprawidłowy email