PRE-FALL 2014: Alexander Wang

Koniec z emblematami, naszywkami, dziewczęcymi falbankami i nieprzyzwoicie krótkimi spódniczkami. W kolekcji Pre - Fall 2014 Alexander Wang porzuca wiosenne trendy i przedstawia typowe dla siebie nurty w modzie. Główną inspiracją tej kolekcji jest moda męska, ale w nowej, zaskakująco dobrej formie.

VU MAG

Nie ukrywam, że wiosenna kolekcja Alexandra Wanga bardzo mnie zaskoczyła - króciutkie spódniczki, figlarne falbanki, pastelowe kolory i zasyp kolorowych naszywek. Inspiracje dojrzewającą cheerleederką to nie to, czego spodziewałam się po tym projektancie. Było to ciekawe widowisko i nie ma co ukrywać - całkiem niezła kolekcja. Jednak cieszę się, że Alexander Wang wrócił do korzeni, przedstawiając minimalistyczną elegancję, za którą go uwielbiam.

W przedjesiennej kolekcji Wang inspiruje się modą męską, którą w niezwykle umiejętny sposób adaptuje do kobiecej sylwetki i damskich gustów. Zaczyna się niby szablonowo, czyli od garnituru, który w tej kolekcji ozdobiony jest jaskrawymi paskami zaznaczającymi pionową linię ramion. Ten element będzie przewijał się także w innych sylwetkach, stając się znakiem rozpoznawczym tej kolekcji. Mężczyznę widać tu też w za dużych, niechlujnie założonych spodniach, ale przede wszystkim w butach, których nie można przeoczyć. Wang unowocześnił męskie mokasyny inspirowane latami 20 poprzez dodanie im cholewki sięgającej pół uda. Efekt? Kozaki, jakich nie powstydziłby się sam Al Capone.

W tej kolekcji zachwyca wszystko - prostota formy, nowe oblicze lejącego się (zamiast obcisłego) po szyi golfu, minimalizm sukienek i niewymuszona elegancja okryć. Pomysłowość, czyli to, czego Wangowi nie można było odmówić nigdy.

Jak to możliwe, że międzysezonowa kolekcja stanowi więcej Alexandra Wanga w Alexandrze Wangu, niż propozycje z wybiegu podczas Tygodnia Mody? Jedynym wytłumaczeniem jest presja pokazania nowych trendów, co skutkuje często niezbyt szczęśliwym wyzbyciem się własnej tożsamości. Dlatego cieszę się, że w kolekcji Pre - Fall 2014, Wang zdecydował się robić to, w czym jest najlepszy.

Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang
Alexander Wang

Tematy:

Nieprawidłowy email