Pokaz kolekcji "Tango" Roberta Kupisza

Robert Kupisz to jeden z czołowych polskich projektantów mody. Niewielu z nas wie, że oprócz mody, wielką pasją projektanta jest także taniec. To właśnie fascynacja projektanta najbardziej sensualnym tańcem towarzyskim świata - tangiem - była inspiracją do stworzenia kolekcji na sezon zima 2016/2017. Chcecie dowiedzieć się co nowego proponuje nam Robert Kupisz? Zobaczcie nasze wideo.

2 grudnia 2015 r. w warszawskim Soho Factory odbył się pokaz najnowszej kolekcji - TANGO by QПШ ROBERT KUPISZ  na sezon zima 2016/17.

Taniec, obok sztuki projektowania, pozostaje największą pasją Roberta Kupisza. W opinii projektanta, tango to jeden z najciekawszych tańców, ze względu na skrajne namiętności, które przedstawia oraz emocjonalną muzykę, która mocno oddziałuje na ludzkie zmysły. Dodatkową inspiracją do najnowszego kolekcji były klasyki filmowe: „Tango” Carlosa Saury, „Zapach kobiety” Martina Bresta czy „Ostatnie tango w Paryżu” Bernardo Bertolucciego oraz same turnieje tańca towarzyskiego.

Foto: Materiały prasowe Pokaz kolekcji "Tango" Roberta Kupisza
Uwielbiam atmosferę turniejów tańca towarzyskiego. Kiedyś w nich występowałem, a dzisiaj jeżdżę na nie i z przyjemnością śledzę kariery tych najlepszych. Inspiruje mnie ruch, niezwykła sprawność ciał tancerzy, i ich zdolność wyrażania emocji poprzez taniec, a szczególnie tango.
mówi Robert Kupisz

Kolekcja Tango na sezon Zima 2016/17, zarówno damska jak i męska,  zachowuje charakterystyczny dla marki Qπш Robert Kupisz sportowy styl połączony w nieoczywisty sposób z propozycjami niezwykle eleganckimi wręcz widowiskowymi.

Szczególnie lubię tzw. próbę parkietu, gdy tancerze przychodzą rozgrzać się przed turniejem. Częściowo ubrani w dresy, częściowo w stroje do tańca towarzyskiego. Jest to mieszanka szczególnie mi bliska: sportowej nonszalancji ze stylizacją glamour. Pozornie wykluczające się połączenia, nieoczywiste zestawienia i skojarzenia. To właśnie wykorzystałem podczas mojego pokazu.
kontynuuje projektant
Foto: Materiały prasowe Pokaz kolekcji "Tango" Roberta Kupisza

Zimowa kobieta Roberta Kupisza w sezonie zimowym 2016/17 to kobieta piękna, wyniosła, świadoma swojego ciała, ale targana sprzecznymi emocjami. Takie też są proponowane stylizacje. Bogato zdobione spódnice na sztywnej halce połączone ze sportowymi bluzami. Elegancje sukienki z miękkich tkanin niegrzecznie „tańczące” w rytm kroków. Seksownie podkreślające figurę spodnie jeansowe i skórzane stylizowane z wieczorowymi, przeźroczystymi lub połyskującymi bluzkami. Sportowe kożuchy i kurtki, eleganckie wełniane płaszcze łączone są w eklektyczny sposób.

Propozycje dla panów mimo, że utrzymane w sportowym stylu, przedstawiają odważnego, barwnego mężczyznę, który nie boi się eksperymentować, zakłada połyskujące tkaniny, ubiera się wielowarstwowo, nie stroni od mocnego koloru. Projektant proponuje dla panów oversizowe bluzy, kurtki, płaszcze, ale także frakowe dopasowane marynarki i połyskujące lub przeźroczyste bluzki z długim rękawem.

Foto: Materiały prasowe Pokaz kolekcji "Tango" Roberta Kupisza

Kolorystyka kolekcji oprócz dominującej czerni to czerwień i bordo w połączeniu z granatem i szarością oraz odcienie błękitów.

Tematy:

Nieprawidłowy email