Pokaz najnowszej kolekcji duetu Paprocki & Brzozowski

Paprocki & Brzozowski to jeden z najbardziej liczących się duetów w polskiej modzie. Ich kolekcje zawsze zachwycają. Wczoraj po raz kolejny skradli nasze serca, kiedy to pokazali swoje projekty na sezon wiosna/lato 2016. Chcecie dowiedzieć się co nowego proponują nam projektanci? Zobaczcie nasze wideo!

18 listopada 2015 roku, w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego odbył się pokaz kolekcji "63x45" na sezon wiosna/lato 2016 duetu paprocki&brzozowski.  Najnowsza kolekcja polskiego duetu to współczesne eksperymenty z estetyką renesansu. Projektanci reinterpretują przesadne zdobienia i formy z XV wieku, osadzając je w aktualnych trendach.

Pastelowe kolory, metaliczny połysk, zróżnicowane faktury – tak wiosnę i lato widzi polski duet projektantów. Kolekcja oparta jest na szlachetnych tkaninach – żakardach, jedwabiach, skórach, szyfonach, żorżetach oraz oryginalnych, kobiecych fasonach. Projektanci konsekwentnie rozwijają swój styl – stawiają na kontrasty, prezentując tym razem romantykę w rzeźbiarskiej oprawie. W kolekcji nie zabraknie też ulubionych detali projektantów, wpisujących się w DNA marki paprocki&brzozowski – metalowych błyszczących zamków, przezroczystości, szarf, koronkowych zdobień i zmysłowych rozcięć.

"Od jakiegoś czasu prześladował nas pewien renesansowy obraz. Najpierw zobaczyliśmy go w paryskim Luwrze, kilka miesięcy później ponownie w Mediolanie w Palazzo Reale. Potraktowaliśmy te spotkania z obrazem jako znak. A mowa tu o obrazie Leonarda Da Vinci „La Belle Ferronière”, przedstawiającym – kochankę Ludovica Sforzy. 63 x 45 to jego wymiary." – mówią Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski.

"Postanowiliśmy więc odnieść się w naszej najnowszej kolekcji do tak odległej od naszej współczesnej estetyki epoki renesansu i spróbować z nią zaeksperymentować dzisiaj. Chodziło nam o uchwycenie pewnego klimatu, o romantykę, o ducha renesansu." – dodają projektanci.

"Oczywiście inspiracja jest tylko punktem wyjścia. Nie traktujemy jej dosłownie. XV-wieczny renesans był bardzo teatralny. My tworzymy ubrania dla współczesnych kobiet, nie zaś historyczne kostiumy sprzed wieków. Stawiamy na kobiece fasony i seksowny look pełen kontrastów. Taką modę lubimy najbardziej." – podsumowują Paprocki&Brzozowski.

To nie był pierwszy raz kiedy mogliśmy zobaczyć projekty z kolekcji „63 x 45” duetu Paprocki & brzozowski. Miała ona swoją premierę 8 września br. w Nowym Jorku podczas Polskiego Tygodnia Mody zorganizowanego przez Polish American Fashion Foundation – PAFF. W USA projektanci zaprezentowali jednak tylko pierwszą część kolekcji, której druga część premierowo została pokazana w Warszawie. W sumie podczas warszawskiego pokazu projektanci zaprezentowali 60 sylwetek, w tym 30 całkiem nowych looków.

Foto: AKPA Pokaz Paprocki & Brzozowski

Kreacje na wybiegu uświetniła wyjątkowa biżuteria marki Apart. Modna, delikatna, nowoczesna biżuteria przypadła do gustu także gwiazdom obecnym na pokazie. Miłośniczką biżuterii Apart okazała się Małogorzata Socha, która na pokazie nowej kolekcji Paprocki&Brzozowski pojawiła się w minimalistycznym, srebrnym naszyjniku wcześniej wspomnianej marki.

Tematy:

Nieprawidłowy email