Pędzel - makijażowy niezbędnik!

Do nakładania podkładu i cieni, do podkreślania kości policzkowych czy też do stworzenia uroczych rumieńców… Pędzle są niezbędnym akcesorium przy wykonaniu perfekcyjnego makijażu. To pędzle pozwalają stworzyć nam make-up idealny – precyzyjny, trwały i naturalny. Wybierz dla siebie te najbardziej odpowiednie!

Foto: istock

Które włosie wybrać? Syntetyczne czy naturalne? To oczywiście zależy od przeznaczenia pędzla. Naturalne włosie świetnie sprawdzi się przy wszelkiego rodzaju pudrach – sypkich czy też kompaktowych. Natomiast syntetyczne używamy przy nakładaniu płynnego korektora, fluidu lub kremowego cienia do powiek. Dlaczego tak jest? Pędzle z włosiem syntetycznym - dzięki gładkiej powierzchni włosia  - nie wchłaniają kosmetyków o kremowej konsystencji. Dzięki temu wydajniej nanoszą płynny kosmetyk (niż pędzel naturalny). Jednak w przypadku nakładania pudru użyj pędzla z naturalnym włosiem, gdyż łuskowata struktura włosia naturalnego lepiej utrzyma cząsteczki pudru i równomiernie rozprowadzi je na skórze.

Ważne: po nabraniu pudru pędzel zawsze należy delikatnie otrząsnąć! Dzięki temu unikniemy zbyt grubej warstwy makijażu na naszej twarzy. Lepiej jest nabrać nieco mniej kosmetyku (i w razie potrzeby dołożyć) niż uzyskać efekt maski.

Świetną alternatywą dla pędzli do podkładu jest także miękka gąbka w kształcie jajka. Jednak główną wadą gąbek jest to, że dość ciężko jest je porządnie umyć. Z tego względu trzeba wymieniać je częściej niż pędzle.

A Ty jaki sposób nakładania makijażu preferujesz? Zobacz nasze ulubione przybory do makijażu!

Tematy:

Nieprawidłowy email