10 najmodniejszych kolorów na wiosnę 2016 według Pantone

Co prawda dopiero wchodzimy w jesienny sezon, ale świat mody standardowo wyprzedza prozę życia o prawie rok i już żyje przyszłoroczną wiosną. Tygodnie Mody powoli startują, a instytut identyfikacji kolorów ogłosił najważniejsze barwy nadchodzącego sezonu. Oto 10 najmodniejszych kolorów na wiosnę 2016.

Foto: Pantone

Ten rok bez wątpienia należał do koloru marsala. To właśnie instytut Pantone ogłosił go najmodniejszym kolorem 2015 roku, więc domy mody i szanujące się sieciówki nie miały wyboru. Sklepy zalewała fala ubrań w głębokim kolorze wina, a kobiety na całym świecie dowiedziały się, jak wygląda marsala.

Tym razem Pantone ogłosił listę aż 10 najważniejszych kolorów nadchodzącej wiosny. Z oświadczenia zamieszczonego na stronie instytutu dowiadujemy się, że jego specjaliści inspirowali się współczesną sztuką. W efekcie wytypowali 10 barw, które są uspokajające, uniwersalne, wibrujące, ale stonowane. Projektanci Pantone chcieli pójść z duchem czasu i wybrali barwy, które nadają się dla obu płci, bo w nadchodzącym sezonie moda przestaje rozróżniać fashionistów na kobiety i mężczyzn, o czym pisałyśmy w tekście „Płeć wychodzi z mody”.

Na liście najmodniejszych kolorów znajdziemy zatem: brudny róż (Rose Quartz), nasyconą brzoskwinię (Peach Echo), niebieski przełamany fioletem (Serenity – tłum. „pogoda ducha”),  granat (Snorkel Blue), przygaszony żółty (Buttercup), ożywiony „baby blue” (Limpet Shell), liliowy (Lilac Grey), zgaszone bordo (Fiesta), delikatny brąz (Iced Coffee) oraz jaskrawa zieleń (Green FLash).

Foto: Pantone
Foto: Pantone

Tematy:

Nieprawidłowy email