Nowy trend z wybiegu DKNY: BABY HAIR

Wygląda na to, że marka DKNY strzeliła sobie w kolano. Na pokazie kolekcji wiosna – lato 2015 zaprezentowano fryzury, które przyćmiły ubrania. Czy przyjmie się trend na [i]Baby Hair[/i]?

EAST NEWS

Tygodnie Mody to kompendium nowych trendów nie tylko w przemyśle odzieżowym, ale także na rynku urodowym .Podobnie jak nowatorskie ubrania, uwagę przyciągają pomysłowe fryzury i makijaże. Rzadko jednak zdarza się, że uzupełnienie stylizacji stanowi większe pole do dyskusji, niż sama kolekcja. Tak wydarzyło się po pokazie DKNY w Nowym Jorku. A całe zamieszanie wywołała lansowana przez Donnę Karan fryzura Baby Hair („dziecięce włosy”).

Czym jest Baby Hair? To gładko zaczesane włosy z finezyjnie ułożonymi kosmykami, które zachodzą na linię czoła. Modelki na wybiegu DKNY prezentowały mini-grzywki w postaci przylizanych loczków i prostych kosmyków.

EAST NEWS
EAST NEWS
EAST NEWS

Pokaz DKNY rozgrzał Twittera do czerwoności! Bynajmniej nie z powodu najnowszej kolekcji marki, a fryzjerskiego trendu, jaki został zaprezentowany na wybiegu. Pojawiło się wiele krytycznych komentarzy, które jednoznacznie wskazują na to, że Baby Hair nie przypadł fashionistom do gustu. Inni wylali wiadro pomyj na projektantkę, wytykając, że takie uczesanie od dawna jest domeną Afroamerykanek. Takie głosy można interpretować jako zarzuty o plagiat i brak innowacyjności w pomysłach DKNY.

Mimo publicznej krytyki Baby Hair, doskonale wiemy, że w świecie mody może się wszsytko wydarzyć. Doskonale pamiętamy przypadek sandałów Birkenstock, które mimo mało atrakcyjnej estetyki, zawładnęły światem mody. Jest zatem szansa, że Baby Doll również zagrzeje miejsce wśród fashionistów.

A wam jak się podoba nowy fryzjerski trend?

EAST NEWS
EAST NEWS

Tematy:

Nieprawidłowy email