Niezbędnik podwójnych gadżetów każdej kobiety

Co dwie głowy to nie jedna - mówi staropolskie przysłowie, a jego znaczenie odnosi się nie tylko do części ludzkiego ciała. Niektóre przedmioty w liczbie mnogiej potrafią znacznie ułatwić życie!

Zdjęcia vuMag BlueServices

Pomysł na ten tekst zrodził się w mojej głowie, kiedy w redakcji na biurku Oli Nagel zobaczyłam dwie torebki. Okazało się, że moje zdziwienie tym faktem jest nieuzasadnione i otworzyło puszkę pandory. Rozpętała się dzika dyskusja, spenetrowałyśmy najbliższe otoczenie i okazało się, że nie tylko Ola myśli podwójnie. Jakie przedmioty warto nosić w liczbie mnogiej?

2 torebki

Uzasadnienie Oli na posiadanie dwóch torebek jest bardzo racjonalne i praktyczne: pierwsza - większa - potrzebna jest do przechowywania wszystkich potrzebnych na co dzień rzeczy (laptop, kosmetyczka, portfel, parasol, itp), druga - mniejsza - przydaje się, gdy Ola musi wyskoczyć gdzieś w ciągu dnia: na spotkanie czy konferencję prasową. Wówczas nie musi dźwigać dużej i ciężkiej torby.

Instagram
Instagram
Instagram

2 zegarki

To gorący trend światowego street style’u: ludzie mody wychodzą na ulicę z dwoma zegarkami na ręku. Być może na pierwszy rzut oka wygląda to dziwnie, ale w gruncie rzeczy to bardzo praktyczny trend. Zwłaszcza dla osób, które prowadzą interesy lub mają bliską osobę na drugim końcu świata - wówczas można nastawić zegarki na dwie różne strefy czasowe.

Instagram
Instagram

2 szminki

Jedna w kolorze nude, druga koniecznie w seksownym odcieniu czerwieni. To na wypadek, gdyby niespodziewanie wyskoczyło ci ważne, wieczorne spotkanie lub spontaniczna randka. W myśl zasady Coco Chanel If you’re sad, put your lipstick and attack (Jeśli jesteś smutna, nałóż szminkę i działaj) szminka wystarczy, by dodać kobiece pewności siebie i przy okazji diametralnie zmienić charakter całej stylizacji.

iStock

2 telefony

One chyba już nikogo nie dziwią. Często spotykamy się z dwoma komórkami nie tylko w damskiej torebce. Najczęściej jedna jest prywatna, druga służbowa. Swego czasu ja również byłam (wątpliwie) szczęśliwą właścicielką dwóch smartfonów, ale dwa dzwonki, które rozbrzmiewały na zmianę, szybko doprowadziły mnie do szału. Są jednak osoby, które grubą kreską oddzielają życie prywatne od zawodowego i dwa telefony niewątpliwie im w tym pomagają.

iStock
iStock

2 pary butów

Szpilki i balerinki. Te pierwsze zakładasz na spotkania i eleganckie wyjścia, te drugie trzymasz w torbie, gdy impreza stanie się mniej oficjalna, a stopy odmówią posłuszeństwa. Nie jesteś jedyną kobietą, która potrzebuje płaskich butów na zmianę. W sklepach dostępne są nawet zawinięte w sprytny kokonik balerinki, które zmieszczą się do najmniejszej torebki. Tak, dwie pary butów są absolutnie niezbędne.

materiały prasowe
materiały prasowe

2 łańcuszki

Kto by się spodziewał, że skromna, delikatna biżuteria zdetronizuje grube, bogato zdobione łańcuchy i naszyjniki. A jednak! Od kilku sezonów to właśnie delikatne łańcuszki - i to w parze -zdobią szyje wszystkich fashionistek . Minimalistyczna biżuteria jest dyskretna i niezwykle seksowna!

Beller / Facebook
Lorentz / Facebook

2 dokumenty

Przyzwyczailiśmy się do możliwości podróżowania po Europie wyłącznie z dowodem osobistym. VU MAG radzi - miej przy sobie paszport! Nigdy nie wiesz, co cię spotka w podróży: może nagle zmienisz plany i będziesz chciała odwiedzić odległe, azjatyckie kraje? Albo poznasz księcia z bajki, który będzie chciał cię porwać na drugi koniec świata? Szkoda, by paszport stanął na drodze do twojego szczęścia.

iStock

Tematy:

Nieprawidłowy email