Niebieski makijaż hitem nadchodzących miesięcy: sprawdź, jak go wykonać

Tutoriale makijażowe zyskują na popularności. Jedną z ciekawszych propozycji jest niebieski makijaż, który niewątpliwie wyróżni cię z tłumu. Głębokie odcienie kobaltu sprawdzą się świetnie, jeżeli chcesz postawić na awangardowy, bardziej odważny look. Teraz pozostaje już tylko jedno pytanie: jak zrobić taki makijaż, żeby nie wyglądać groteskowo? Zobaczcie krótki filmik, na którym francuska wizażystka Violette pokazuje, jak to powinno wyglądać.

Foto: istock

Kluczem do tego looku jest gładka, rozświetlona cera, tak żeby całość wyglądała prosto i świeżo. Zaczynamy od lekkiego rozświetlenia kości policzkowych i położenia różu w chłodnym odcieniu. Następnie na gładkiej powiece rysujemy grubą kreskę kredką o nasyconym żywym kolorze np. chabrowym, którą kolejno delikatnie rozcieramy, żeby uzyskać kształt zbliżony do kociego oka. Nie musisz nawet używać do tego specjalnych pędzli – Violette robi to opuszkiem palca. Nie pozostało już nic więcej niż nałożyć mascarę pogrubiającą i wydłużającą rzęsy. Francuski, lekko nonszalancki look gotowy w jedynie dwie minuty.

Nie potrzebujesz do tego tony kosmetyków ani czasu, więc wszystko możesz wykonać czekając na ukochanego w restauracji z lampką wina.

Tematy:

Nieprawidłowy email