Najmodniejsze torebki sezonu

Koniec z dziewczęcymi torebeczkami i kolorowymi zdobieniami. W tym sezonie projektanci stawiają na konkrety. Albo pojemne torby-worki, albo metalowe puzderka. Z grupy zwolenników monochromatycznych i prostych torebek wyłamuje się jedynie Dolce & Gabbana.

Trendy: torebki

Projektanci jeszcze nigdy nie byli tak zgodni w kwestii torebek. Odstawili na bok zdobione zapięcia, ekskluzywne błyszczące skóry i ekstrawaganckie formy na rzecz prostoty, elegancji i wygody. Sezon jesień-zima 2013/14 wyznacza nie tylko najmodniejsze modele torebek, lecz również sposoby ich noszenia. Łańcuszki i skórzane paski, na których jeszcze niedawno wisiały nasze torebki przestają być już potrzebne. Kopertówki i ich większe koleżanki w tym sezonie nosimy pod pachą. Nieusztywniony worek gnieciemy w ręce, a sztywne koperty przytulamy do piersi.

Torebki zupełnie utraciły rączki. Te niewielkie sakiewki i koperty mogą zostać zakamuflowane przez ten sam kolor płaszcza lub grać pierwsze skrzypce dzięki kontrastującej barwie. Prostokątne torebki chwytamy, zgniatamy i nosimy na wszystkie sposoby, byle nie klasycznie. Modelki na pokazie Lanvin nawet sztywne kuferki wdzięcznie dzierżyły w dłoniach. Marc Jacobs dla Louis Vuitton nie pozostawił wątpliwości, że to wężowa skóra jest hitem sezonu jesiennego. Projektant proponuje nawet pytonowy total look. Piekielnie ekskluzywny efekt!

Od głównego nurtu odchodzi Dolce&Gabbana i Jean Paul Gaultier, którzy postawili na solidną porcję blasku. Włoski duet zaszalał z barokową ornamentacją, zaś francuski projektant postawił na błysk w wersji glamour. Naszą uwagę najbardziej zwróciły jednak workowate plecaki u Marni. Oczywiście nie klasycznie noszone na plecach, lecz trzymane w ręku dzięki dodatkowemu uchwytowi.

Workowata torba-plecak i kolorowa sakiewka noszona pod pachą to nasz osobisty hit tej jesieni. A wy na jakie torebki postawicie w tym sezonie?

EastNews

Celine

EastNews

Dolce & Gabbana

EastNews

Jean Paul Gaultier

EastNews

Lanvin

EastNews

Louis Vuitton

EastNews

Marni

EastNews

Proenza Schouler

EastNews

Stella McCartney

EastNews

Alexander Wang

EastNews

Chanel

EastNews

Chloe

Tematy:

Nieprawidłowy email