Okulary przeciwsłoneczne są niezbędnym gadżetem na lato. Nie warto na nich oszczędzać, bo mają duży wpływ na nasze zdrowie, chroniąc oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. A przy okazji mogą być także fantastycznym uzupełnieniem stylizacji. Zobaczcie najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne na wiosnę-lato 2015 prosto z wybiegów największych projektantów!

Foto: East News

Okulary przeciwsłoneczne to ulubiony gadżet każdej fashionistki, nic dziwnego! Nie dość, że uzupełniają stylizację, zakrywają niedociągnięcia makijażu, dodają tajemniczości, to jeszcze chronią nasze oczy! Czy to odpowiednia ilość argumentów, by przekonać was, że na okularach przeciwsłonecznych nie warto oszczędzać? Zobaczcie zatem najciekawsze modele, jakie przygotowali projektanci na tegoroczne lato.

AVIATORY

Minęło 29 lat (!) od premiery filmu „Top Gun”, który zapisał się na kartach historii nie tylko światowej kinematografii, ale także mody. Tak, tak - popularność stylu pilotów od tego czasu regularnie przewija się w kolekcjach projektantów, a w okularowych trendach wciąż wiedzie prym. Popularne aviatory to model, który co sezon króluje na wybiegach. Nie inaczej jest w tym roku. Występują w klasycznej formie z ciemnymi szkłami, ale także w lustrzanej wersji. Są klasyczne, uniwersalne, ponadczasowe i pasują do każdego kształtu twarzy. Sprawdzą się zarówno w sportowych, jak i eleganckich stylizacjach. Ten model okularów to inwestycja na przyszłość i powinien znaleźć się w kolekcji każdej kobiety.

Foto: East News

LATA 70-te

Szalone lata 70-te to gorący trend tegorocznego lata. Jeśli nie jesteś przekonana do hippisowskich sukienek, czy dzwonów, możesz zaakcentować go w swojej stylizacji widocznym dodatkiem. Okulary w stylu lat 70-tych na swoich wybiegach pokazali m.in.: Fendi, Derek Lam, Philip Lim, Versace, czy Sportmax. Charakteryzują się przesadnym rozmiarem, najczęściej występują w kształcie koła i odważnych kolorach. W tych latach wprowadzono również oprawki w kształcie kociego oka, które pojawiają się także w aktualnych kolekcjach projektantów.

Foto: East News

LENONKI

Jak już jesteśmy przy latach 70-tych, to nie sposób zapomnieć o szczególnie modnych w tamtym czasie lenonkach. Charakterystyczne okulary Johna Lennona uzyskały swoją mocną pozycję w modzie i wracają do łask co jakiś czas. Tegoroczne lato znów należy do małych, okrągłych okularów przeciwsłonecznych wybitnego muzyka. Największe domy mody nieco odkurzyły jego legendę i przedstawiły swoje interpretacje popularnych lenonków.

Foto: East News

PRZEŹROCZYSTE SZKŁA

Odkrywamy wszystkie karty i pokazujemy oczy! Zamiast ciemnych jak asfalt szkieł, wybieramy te lekko koloryzowane lub całkowicie transparentne. Okulary przeciwsłoneczne z przeźroczystymi szkłami pojawiły się na wybiegach m.in.: Acne, Chanel, Victor&Rolf, czy Vivenne Westwood. Tego typu modele radzę zakładać w pochmurne dni - służą nie tyle ochronie przed szkodliwymi promieniami UV, co bardziej uzupełnieniu stylizacji i dodaniu nieco radości w szary, smutny dzień.

Foto: East News

FOKUS NA OPRAWKI

Nie tylko szkła są istotne w wyborze najmodniejszych okularów. W tym sezonie projektanci puścili wodze fantazji w tworzeniu jak najbardziej zaskakujących oprawek! Drewniane, odblaskowe, wysadzane kamieniami, opatrzone dodatkowymi konstrukcjami i nietypowymi formami - wszystkie najbardziej nieoczywiste modele są bohaterami tego sezonu. Bez wątpienia takie okulary przeciwsłoneczne wymagają dużej odwagi, ale gwarantują także piorunujący efekt całej stylizacji.

Foto: East News

FUTURYSTYCZNE

Nie jestem zwolenniczką zakładania na twarz atrybutów bohaterów z filmów science-fiction, ale wygląda na to, że w akcesoriach trend na futuryzm jest bardzo silny. Choć z drugiej strony propozycja Christiana Diora jest optymalnym kompromisem - klasyczne aviatory zostały nieco bardziej zaokrąglone, a nad oprawkami dodano metalowy łącznik. To łagodna wersja futurystycznych okularów, która moim zdaniem wygląda bardzo ciekawie na kobiecej twarzy. Podobnie zresztą jest w przypadku propozycji od Suno. Jeśli chodzi o wynalazki Kenzo, Balenciagi, cz Michaela Korsa - chyba potrzeba więcej czasu, by się do nich przyzwyczaić.

Foto: East News

Tematy:

Nieprawidłowy email