Modowy misz-masz

Wężowa skóra obok azteckich wzorów? Kwiecisty print na czarno - białych paskach? A może delikatny jedwab połączony z grubym, wełnianym swetrem w krzykliwym kolorze? Na pierwszy rzut oka nic tutaj do siebie nie pasuje, jednak nie w tym sezonie.

Getty Images

Nie musisz się już obawiać, że odważne połączenie wzorów czy faktur, okaże się niewypałem. Teraz łączyć można wszystko ze wszystkim - i to dosłownie!

Im większy kontrast, tym lepiej. Zobacz co szalonego siedzi w głowach projektantów tego lata:

Proenza Shouler

Getty Images

Jack McCollough i Lazaro Hernandez w swojej kolekcji na Wiosnę - Lato 2013 przypomnieli światu mody o starej, dobrej metodzie szycia –patchworku. Jednak nie jest to patchwork, który znamy z robótek ręcznych naszych babć, lecz ultranowoczesny, nieco futurystyczny deseń. Kwadraty z egzotycznej skóry w różnych kolorach, połączonej ze zwariowanymi fotoprintami, tworzą niezwykły kolaż skrajnie różnych faktur i barw. Nie ma tu miejsca na kompromisy. Każdy element stroju to inna bajka. Po połączeniu tworzą jedną, zaskakująco spójną historię.

Rodarte

Getty Images

Siostry Rodarte nie pierwszy raz zaskakują niekonwencjonalnymi połączeniami. Tym razem odbywają podróż w czasie. Raz przenoszą się do średniowiecznego świata fantasy, aby w rycerskiej zbroi walczyć ze smokami, by później odbyć fikcyjną podróż statkiem kosmicznym. Balansowanie na pograniczu fantasy i sci-fi skończyło się mieszanką różnych stylów, tkanin i printów. Jeśli jesteś fanką serialu „Gra o Tron” lub filmu „Tron: Dziedzictwo” koniecznie sprawdź, co siostry Rodarte proponują tego lata.

Alexander McQueen

Getty Images

Sarah Burton, dyrektor kreatywna domu mody Alexander McQueen, zaprasza nas do cukierni i zapewnia dużą porcję miodu, karmelu i brązowego cukru. Letnia kolekcja marki może nie krzyczy kolorystyką, która utrzymana jest w tonacjach wspomnianych słodkości, lecz różnorodnością zdobień i deseni - zdecydowanie tak. Miodowe płaty, delikatne różyczki, rybie łuski i plemienne hafty ociekają bogactwem i przepychem. Silnie zarysowana talia i teatralne sylwetki dodają niecodziennym połączeniom jeszcze większego dramatyzmu.

Valentino

Getty Images

U Valentino niezmiennie romantycznie. Jednak tym razem mniej poważnie, a bardziej przewrotnie. Kwiatowy print w kolekcji na Wiosnę - Lato występuje w tak wielu odsłonach, że trudno je zliczyć nawet na jednej stylizacji. Drobna łączka polnych kwiatów miesza się z graficznymi bratkami i różyczkami w stylu retro. Takie połączenie idealnie sprawdzi się podczas pierwszych eksperymentów z miksowaniem printów.

Erdem

Getty Images

Erdem pozostaje w pastelowej kolorystyce. Jednak delikatność błękitów i subtelność koronek zostaje przełamana przez ciężką skórę węża. Opleciona przeźroczystym tiulem nieco łagodnieje, jednak wciąż silnie dominuje nad dziewczęcymi kwiatami i haftowanymi deseniami. Dzięki niej pastele przestają być mocno cukierkowe i nabierają charakteru.

Fendi

Getty Images

Fendi bawi się geometrią. Sukienki i spódnice sprawiają wrażenie jakby były ułożone z kolorowych bloczków, prostokątów i kwadratów. Rządzą tu zdecydowane, geometryczne cięcia, które nie pozostawiają miejsca dla miękkich linii. Projektanci marki Karl Lagerfeld i Silvia Venturini Fendi z sukcesem udowadniają, że Fendi to nie tylko futra, lecz również nowoczesny design. Futuryzm, ale bez nachalnej dosłowności. To lubimy!

Thakoon

Getty Images

Thakoon w swojej kolekcji łączy dwa najbardziej gorące trendy tego sezonu – misz-masz z elementami charakterystycznymi dla Kraju Kwitnącej Wiśni. Orientalne inspiracje ujmuje w bardzo nowoczesny sposób. Klasycznym, japońskim wzorom towarzyszą geometryczne figury, kwiatowe printy i delikatne siatki. Oto gejsza na miarę XXI wieku.

Tematy:

Nieprawidłowy email