Trendy na jesień 2015

Moda staje się coraz bardziej tolerancyjna, mimo to coraz trudniej jest określić swoją tożsamość modową. Jak się w tym odnaleźć? Czy to znaczy, że nie ma reguł i wszystko jest modne? Niestety nie da się tak łatwo i jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania. Aby ułatwić wam podróż po trendach na jesień 2015, pogrupowaliśmy te najważniejsze według dekad, do których się odwołują. I liczymy na to, że zainspirują was do własnych stylizacji.

Foto: Zdjęcia własne foto: Aldona Karczmarczyk / VU MAG

Minimalizm dekady 2000

Wybierz swój ulubiony kolor. Zbuduj cały zestaw w tym jednym kolorze z bardzo prostych form. Uwaga! Kuloty to naprawdę najmodniejsze spodnie sezonu jesień 2015. Modny myk – golf na golf – cieniutki założony pod bardzo gruby, obszerny golf, który nawet może zastąpić kurtkę.

Foto: Zdjęcia własne foto: Aldona Karczmarczyk / VU MAG Minimalizm dekady 2000

Golf cienki szary: Zara, golf gruby szary: Martin Margiela/Frank A, spodnie: COS, legginsy: Calzedonia, szpilki: COS, rękawiczki: H&M

Lata 90.

Łączymy wszystkie kraty świata – różne rozmiary, różne kolory. To wszystko w wersji oversize, męskich form – duże płaszcze z szerokimi ramionami, męskie spodnie garniturowe, koszula i duży męski zegarek. Uwaga! Koszula w kratę w tym trendzie jest bardziej robotnicza niż kowbojska.

Foto: Zdjęcia własne foto: Aldona Karczmarczyk / VU MAG Lata 90.

Koszula: H&M, T-shirt: H&M, płaszcz: 303 Avenue, spodnie: Mario Menezi/Mostrami, zegarek: Rolex, buty: Puma, okulary: Andy Wolf/Moko 61

Lata 80.

Intensywne kolory, które łączymy, nie myśląc o konsekwencjach. Kolory, które pozornie kojarzą się z wiosną lub latem, cudownie zagrają tej zimy. Energetyczne róże, pomarańcze i fiolety będą lepsze niż filiżanka kawy w jesienny poranek. Uwaga! Powrót do przeszłości, czyli swetry XXL.

Foto: Zdjęcia własne foto: Aldona Karczmarczyk / VU MAG Lata 80.

Sweter: Berenika Czarnota/Mostrami, spodnie: So chic so Freak, buty: Tommy Hilfiger, plecak: Valentino/Moliera 2, szalik: Oyuna/Wonders by Galilu

Lata 70.

Lata 70. na dobre zadomowiły się w modzie przed kilkoma sezonami. Kapelusze, torby z frędzlami, spódnice midi w kształcie litery A, mikrokurteczki, kozaki. Tym trendem można naprawdę się bawić, używając tylko charakterystycznych akcesoriów. Dla odważnych wersja all inclusive, czyli – od stóp do głów.

Foto: Zdjęcia własne foto: Aldona Karczmarczyk / VU MAG Lata 70.

Koszula: KAASKAS, spódnica: KAASKAS, kapelusz: Pierre Cardin, buty: Zara, torebka: Zara, kurtka: PINKO, naszyjnik: Robert Kupisz, pierścionki: Artelioni

Lata 60.

Mini zawdzięczamy brytyjskiej projektantce Mary Quant. I tak jak w latach 60. szokowały, dziś są miłym trendem dla posiadaczek zgrabnych nóg. Do sukienki w kształcie litery A dodajemy futrzane dodatki lub futrzany płaszczyk. Uwaga! Futra w tym sezonie są bardzo pożądanym elementem garderoby. Czy będą to sztuczne, czy prawdziwe – wybór należy do ciebie.

Foto: Zdjęcia własne foto: Aldona Karczmarczyk / VU MAG Lata 60.

Sukienka: COS, szal: Dries Van Noten/Frank A, buty: Zara, uszy: Maison Michel/Moliera 2

Lata 40.

Trend wymagający sporej wyobraźni, ale za to może być wyciągnięty z szafy babci. Zestawiamy kolory i wzory, miksujemy tak, żeby wyglądało, jakbyśmy wyszły z secondhandu. Uwaga! To mogą być nowe ciuchy, chodzi tylko o vintage look.

Foto: Zdjęcia własne foto: Aldona Karczmarczyk / VU MAG Lata 40.

Płaszcz: Mario Menezi/Mostrami, koszula: Tomaotomo/Mostrami, sweterek: Zara, okulary: Dita/Moko 61, kołnierzyk: Mario Menezi/Mostrami, buty: Zara, skarpetki: Calzedonia, spódnica: Mario Menezi/Mostrami, czapka: Zara

Koniec XIX wieku

Delikatny, kobiecy trend, który przechodzi z poprzedniego sezonu. Tu używamy elementów garderoby wiktoriańskiej – koronki, falbanki, żaboty, kokardy, marszczenia. Wszystko, co słodkie, dziewczęce przełamujemy folkowymi dodatkami. W ten sposób uzyskujemy nowy look – trochę z prerii, trochę z pałacu.

Foto: Zdjęcia własne foto: Aldona Karczmarczyk / VU MAG Koniec XIX wieku

Koszula: Mario Menezi/Mostrami, spodnie: Robert Kupisz, marynarka: Mario Menezi/Mostrami, buty: Tommy Hilfiger, kapelusz: Zara, frędzle: Zofia Chylak, fajka: sklep Fajka

Sesja zdjęciowa:

foto: Aldona Karczmarczyk/Van Dorsen, modelka: Maria Magdalena/MORE, make-up: Beata Milczarek/Metaluna, włosy: Łukasz Pycior, stylizacja: Dagmara Radzikowska, asystentka stylistki: Monika Maszkiewicz, making-of: Kaśka Sawicka/Hola Hola Film, produkcja: Marek Pietroń.

Obejrzyj również, jak powstawała nasza sesja. Kliknij w link, żeby zobaczyć making of z sesji Aldony Karczmarczyk specjalnie dla vumag.pl.

Nieprawidłowy email