Maski na karnawał

Karnawał zachęca do eksperymentowania z wyglądem – nawet najbardziej wymyślne stroje są w tym czasie dopuszczalne i usprawiedliwione podczas imprezowego szaleństwa. Maski to nieodłączny atrybut karnawałowych zabaw.

Maski

W ramach ciekawostki, przygotowaliśmy przegląd kolekcji największych projektantów mody, którzy do swoich stylizacji na wybiegach dobrali maski. Zobaczcie pomysły z największych, światowych pokazów mody i… inspirujcie się!

EAST NEWS

Dyskretna, ale wystarczająco szykowna ozdoba twarzy w postaci niebieskiego zawijaska to kolejna propozycja od Philipa Treacy’ego. Doskonałe rozwiązanie dla pań, które nie mają odwagi zakrywać całej twarzy.

EAST NEWS

Takiej maski nie powstydziłaby się żadna miłośniczka błyskotek. Philip Treacy zaprojektował maskę w całości wysadzaną kolorowymi kamieniami. Nie analizujemy, jak trudno jest się w niej poruszać. Wygląda pięknie!

EAST NEWS

Takie swetrowe plecionki na twarzach modelek zdominowały pokaz Ricka Owensa na sezon Jesień Zima 2012/2013.

EAST NEWS

Prosta, złota maska projektu Maison Martina Margiela może być trudna w noszeniu. Spokojnie, to propozycja projektanta z kolekcji haute couture na sezon Wiosna Lato 2012. Haute couture rozumie takie ekstrawagancje.

Grafika: U. Zwardoń

Zobaczcie pomysły z największych, światowych pokazów mody i… inspirujcie się!

EAST NEWS

Ekstrawagancka propozycja na zakrycie twarzy od Pam Hogg. Taka gorsetowa maska pojawiła się na londyńskim pokazie kolekcji na sezon Wiosna Lato 2013.

EAST NEWS

Philip Treacy jest światowym liderem w projektowaniu nakryć głowy. Jednak jego najnowszą kolekcję na sezon Wiosna Lato 2013 zdominowały maski! To okrycie twarzy wyjątkowo kojarzy się z karnawałem – złoto i zakręcone rogi, które są przedłużeniem twarzy.

EAST NEWS

Kolejna propozycja od brytyjskiego modysty – maska z imponującym irokezem.

Piotr Kupisz

Przewodnim motywem ozdobnym najnowszego pokazu Roberta Kupisza na sezon Jesień Zima 2013/2014 jest agrafka. Projektant wykorzystał ją także do stworzenia wyjątkowej maski. Egzemplarz nie będzie dostępny w sprzedaży, ale motyw agrafki można wykorzystać do ozdobienia okrycia twarzy własnego autorstwa.

EAST NEWS

Jean Paul Gaultier w swojej najnowszej kolekcji na sezon Wiosna Lato 2013 zaproponował klasykę – maska a’ la kobieta kot wykonana jest z czarnej skóry. Prosta i piękna.

EAST NEWS

Dość interesujący projekt golfu, który nachodzi na twarz, tworząc efekt maski. Projekt z kolekcji Alexandra Wanga na sezon Jesień Zima 2012/2013.

Tematy:

Nieprawidłowy email