Łukasz Jemioł - pokaz kolekcji na sezon wiosna - lato 2014

Łukasz Jemioł długo kazał nam czekać na swoją kolekcję na sezon wiosna – lato 2014. Pokaz odbył się 9 grudnia w hali studia ATM przy Wale Miedzeszyńskim w Warszawie i moim zdaniem był w stanie zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających komentatorów. Wiosenna kolekcja Jemioła udowadnia, że projektant jest w swojej szczytowej formie.

AKPA

Łukasz Jemioł swoim pokazem zamknął tegoroczny sezon wiosennych kolekcji. Od ostatniej prezentacji swojej regularnej linii projektant nie pozwolił nam jednak o sobie zapomnieć. Kolekcja basic, zaprezentowana podczas łódzkiego Tygodnia Mody odbiła się szerokim echem, nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W końcu [url=http://vumag.pl/lodz-fashion-week/lukasz-jemiol-i-warner-bros,60535.html Jemioł dołączył do grona światowych projektantów, którzy zdobyli licencję na wykorzystanie emblematów bohaterów kreskówek Warner Bros. w swoich projektach. Nakarmieni kaloryczną we wrażenia estetyczne kolekcją basic, czekaliśmy na to, co projektant zaproponuje na wiosnę 2014 w swojej regularnej linii. Moim zdaniem warto było czekać. Ale od początku.

Pokaz odbył się w hali studia ATM przy Wale Miedzeszyńskim w Warszawie. Zapewne wśród zaproszonych gości można by znaleźć sceptyków miejsca usytuowanego z dala od centrum stolicy, ale taką decyzją Łukasz Jemioł zamknął usta gościom narzekającym na brak wolnych miejsc, czy walki o pierwszy rząd. Każdy miał tu przypisane miejsce siedzące, z którego z powodzeniem można było podziwiać wybieg.

Zanim pierwsza modelka pojawiła się na wybiegu, do nieco mistycznego klimatu pokazu przyzwyczajała gości elektryzująca muzyka. Taka oprawa muzyczna towarzyszyła kolekcji Jemioła przez cały czas trwania pokazu. Z docierających do mnie głosów wnioskuję, że nie wszystkim przypadła ona do gustu, nie wszyscy rozumieli koncepcję projektanta. Dla mnie ta nowatorska melodia była jak najbardziej spójna z tym, co Łukasz Jemioł zaprezentował na wybiegu. Ja widziałam na nim dojrzałość, konsekwencję i przede wszystkim zrozumienie kobiety. Nie dziewczyny - kobiety.

Podstawą wiosennej kolekcji bez wątpienia jest czerwień – ten kolor towarzyszył znacznej większości zaprezentowanych sylwetek w mniej lub bardziej oczywistej formie. Na wybiegu zaprezentowano całe czerwone looki, ale także bardziej stonowane kolorystycznie ubrania, wykończone czerwonymi akcentami. Oprócz czerwieni, na wybiegu królowały: biel, beż, złoto i srebro. Żałuję tylko, że Łukasz Jemioł nie zrezygnował z czerni, która nieco burzyła mistyczny klimat i oryginalność tej kolekcji.

W swoich projektach Łukasz Jemioł bez wątpienia podąża wyznaczonymi już trendami , które znamy z ostatnich Tygodni Mody i poprzednich sezonów: geometryczne konstrukcje (m.in. Phillip Lim, Alexander Wang, Derek Lam, Proenza Schouler, Mulberry, Fendi, Balenciaga, Alexander McQueen, Giambattista Valli, Celine), kokonowe formy okryć (m.in. Iceberg, Tod’s, Jil Sander, Rochas, Balenciaga, Christian Dior, John Galliano), plisy (m.in. Christian Dior, Celine, Victor & Rolf), metalowe psaki w talii (m.in. John Galliano, Dawid Tomaszewski), rozkloszowane spódnice i sztywne formy. Jednak polski projektant dobrze wie, że nowoczesne kobiety właśnie takie ubrania kochają. Daje im więc to, czego aktualnie pragną. Skoro już jesteśmy przy zaspakajaniu kobiecych potrzeb – to właśnie zrobił Łukasz Jemioł prezentując kilka wieczorowych propozycji. Te lekkie, widowiskowe suknie wywołały nieskrywany zachwyt wśród zgromadzonych wśród gości kobiet. Szczególną uwagę zwróciła malinowa suknia, zmysłowa wijąca się wokół ciała modelki.

Łukasz Jemioł podjął się ryzyka prezentowania kolekcji po wszystkich projektantach. W ten sposób skazuje się na nieuniknione porównywanie i skojarzenia z zaprezentowanymi już kolekcjami. Moim zdaniem Łukasz Jemioł jednak zręcznie obronił się swoimi wiosennymi propozycjami, prezentując świeżość barw i nietypowych jak do tej pory dla Jemioła krojów.

Zobacz całą kolekcję Łukasza Jemioła na sezon wiosna – lato 2014

AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA
AKPA

Tematy:

Nieprawidłowy email