Koronka dla mężczyzn - pokaz Alexander McQueen

W Londynie obecnie trwa męski London Fashion Week. Za nami kolekcje wielu ważnych graczy na rynku, jednak naszą uwagę przykuła kolekcja Alexandra McQueena zaprojektowana przez Sarę Burton.

Getty Images/Flash Press Media

Męska kolekcja Alexandra McQueena na sezon Wiosna-Lato 2014 przeniosła gości w senną krainę poezji. Główne skrzypce w kolekcji zagrała koronka, która nie jest materiałem często używanym w produkcji męskich kolekcji. Z pozoru romantyczna, tym razem przybrała motyw kultowych dla marki czaszek. Dobrze skrojone czarne, białe i czarno-białe fraki w połączeniu z szerokimi spodniami przed kostkę, wyglądały jakby były lekko nadjedzone przez mole.

Getty Images/Flash Press Media

Sarah Burton zapożyczyła z mody damskiej również i żakard, który także przybrał formę dobrze skrojonych fraków i garniturów. Ciekawym akcentem są również głęboko wycięte buty z okrągłym noskiem oraz paseczkiem na podbiciu, wzorowane na modelu Mary Jane. Obecnie tego typu buty są utożsamiane z płcią piękną, jednak jeszcze w latach 40-tych były również noszone przez mężczyzn.

Getty Images/Flash Press Media

Koronka, żakard i Mary Jane… Czyżby był to kolejny krok w kierunku zacierania granic między modą damską a męską? Zobacz kolekcję i oceń!

Zobacz: [url= http://vumag.pl/newsy/kobieta-w-meskiej-skorze-najnowsza-kolekcja-saint-laurent,54079.html]Kobieta w męskiej skórze – najnowsza kolekcja Saint Laurent.

Tematy:

Nieprawidłowy email